Szczecineccy uczniowie w Bergen op Zoom

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-09-30 13:22:18
Szczecineccy uczniowie w Bergen op Zoom
  • Foto: UM Szczecinek Agata Smolders

Dzięki współpracy UM Szczecinka z holenderskim miastem Bergen op Zoom coraz częściej szczecineccy uczniowie mogą brać udział w wymianie młodzieży, która odbywa się pomiędzy partnerskimi miastami. Tym razem z takiej okazji skorzystali uczniowie z klasy Technik żywienia i usług gastronomicznych oraz Technik hotelarstwa Zespołu Szkół im. Warcisława IV.

Placówka od przeszło roku współpracuje  ze średnią szkołą zawodową Zoomvliet College. Szkoły są bliźniaczo sprofilowane, dlatego też wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami praktyk spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem obu stron i trzeba przyznać, że przynosi wymierne efekty.

Uczniowie i nauczyciele odbywają praktyki w kuchni baru nastawionego głównie na obsługę spotkań biznesowych oraz w luksusowej restauracji prowadzonej przez holenderską szkołę.

W październiku planowana jest kolejna wizyta szczecineckiej młodzieży w Bergen op Zoom. Zawodnicy Klubu Basket Szczecinek wezmą udział w międzynarodowym turnieju piłki koszykowej, który organizowany jest przez tamtejszy klub WBB Giants Bergen op Zoom.

Zawodnikom i trenerom życzymy więc powodzenia - na pewno się przyda, bo łatwo nie będzie!

 Info: UM Szczecinek

Szczecineccy uczniowie w Bergen op Zoom

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: