Odnaleziony samochód, zniszczony samochód, 8 pijanych kierowców i dotkliwe pobicie - tydzień szczecineckiej policji

  • KW
  • 2015-09-29 14:22:04
Odnaleziony samochód, zniszczony samochód, 8 pijanych kierowców i dotkliwe pobicie - tydzień szczecineckiej policji
  • Foto: TV Gawex

Miniony tydzień dla szczecineckich funkcjonariuszy policji był bardzo pracowity. Zatrzymano 8 nietrzeźwych kierowców, odnaleziono samochód, który zginął kilka lat temu w Hiszpanii, a także interweniowano w sprawie dotkliwego pobicia na ulicach Szczecinka.

Policjanci szczecineckiej Komendy Powiatowej Policji zatrzymali na terenie powiatu szczecineckiego samochód marki Ford Transit, który, po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazał się być kradzionym. Do kradzieży doszło w roku 2006 w Hiszpanii. Trwają teraz czynności wyjaśniające, ponieważ kierujący 48-letni mieszkaniec naszego powiatu pokazał nam dokumenty zakupu tego samochodu. Zakupu dokonał on kilka dni temu w komisie w województwie mazowieckim - mówi Anna Matys, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Policja zbada teraz wnikliwie historię tego samochodu.

W minionym tygodniu do KPP Szczecinek wpłynęło zgłoszenie o uszkodzeniu szyby w jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta. Policja po przybyciu na miejsce ustaliła sprawcę tego czynu, dzięki wskazaniu go przez świadków zdarzenia. Policjanci po dokonaniu wszystkich czynności odjechali z tego miejsca, a wśród mężczyzn (znajdowali się tam też świadkowie zdarzenia)  w lokalu doszło do słownej potyczki, która przerodziła się w czyny. W konsekwencji jeden ze świadków rozpoczął ucieczkę, jednak został zatrzymany przez dwóch mężczyzn i dotkliwie pobity na jednej ze szczecineckich ulic - relacjonuje Anna Matys. Policja wnioskowała do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Prokuratora zastosowała jednak dozór policyjny i wysokie poręczenia majątkowe w wysokości 8 tysięcy złotych i 20 tysięcy złotych.

Do nietypowego zdarzenia doszło na terenie gminy Biały Bór, gdzie 40-letni mężczyzna umyślnie i bez powodów zniszczył młotkiem ciesielskim elementy samochodu - szyby i karoserię. Dwudziestoparoletnia kobieta, właścicielka pojazdu, straty wyceniła na ponad 8 tysięcy złotych - informuje Anna Matys. Mężczyzna odpowie za zniszczenie mienia i grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Na terenie powiatu zatrzymano także ośmiu nietrzeźwych kierowców. W dwóch przypadkach panowie mieli mniej szczęścia, gdyż byli albo sprawcami, albo osobami pokrzywdzonymi w kolizji drogowej - mówi Anna Matys, rzecznik KPP Szczecinek. Na terenie Piławy mężczyzna przewoził osoby będąc w stanie nietrzeźwym i spowodował kolizję, a w drugim przypadku, na terenie naszego miasta, w centrum, inny pojazd wjechał w kierującego pojazdem nissan, a podczas kontroli okazało się, że poszkodowany mężczyzna nie miał prawa jazdy i był także pod wpływem alkoholu. Sprawa tych mężczyzn trafi do sądu - dodaje. Natomiast przed szczecineckim sądem będzie tłumaczył się również motocyklista, który na terenie gminy Borne Sulinowo, mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie, poruszał się motocyklem.

Komentarze (1)

patrick 2015-09-30 09:58

Jestem za aby było więcej akcji typu trzeźwy poniedziałek albo nawet i cały tydzień. Dla mnie pijani kierowcy to potencjalni mordercy na drodze.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: