VI Światowy Dzień Serca w Szczecinku

  • KW
  • 2015-09-28 13:49:54
VI Światowy Dzień Serca w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Już po raz szósty w Szczecinku odbył się Światowy Dzień Serca. W minioną niedzielę w CK Zamek odbywały się bezpłatne badania, a także wykłady na tematy kardiologiczne.

Światowy Dzień Serca powstał dzięki Światowej Federacji serca jako pozarządowej organizacji z siedziba w Genewie. ten dzień obchodzony jest w każdą niedzielę września, w ponad 120 krajach od 2000 roku. Stowarzyszenie Kardiologiczne ''Moje Serce'' funkcjonujące w Szczecinku wspólnie z Przychodnią Lekarską zorganizował po raz szósty Światowy Dzień Serca w Szczecinku. Przez 5 lat odbywał się on w kinie Wolność, jednak w tym roku Dzień Serca odbył się w szczecineckim Zamku. 

Głównym akcentem niedzielnego spotkania były prelekcje z lekarzami kardiologami ze Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, dr n. med. Krzysztofem Krzyżanowskim i dr Markiem Gąseckim na temat leczenia zaburzeń rytmu serca oraz zawału serca, jako głównego przestępcy życia. Wcześniej można było skorzystać z bezpłatnych badań: pomiaru ciśnienia, poziomu cukru i cholesterolu. Równolegle można było skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychologa, fizjoterapeuty, rehabilitantki, masażysty, dietetyka.

Relacja z imprezy już jutro (29.09) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: