Stado krów na przystanku i awantura pomiędzy młodymi ludźmi - tygodniowe interwencje Straży Miejskiej

  • KW
  • 2015-09-28 10:01:47
Stado krów na przystanku i awantura pomiędzy młodymi ludźmi - tygodniowe interwencje Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 21.09.2015 do 27.09.2015 r. strażnicy podjęli 107 interwencji w stosunku do 91 osób. Za pomocą kamer monitoringu ujawniono 46 zdarzeń, w 41 przypadkach interwencję podjęli strażnicy miejscy.

21.09.2015 około godziny 13:20 dyżurny Straży Miejskiej został poinformowany o stadzie krów przebywających przy przystanku Komunikacji Miejskiej na wysokości osiedla Marcelin, które wchodzą na jezdnię. Na szczęście szybko udało się ustalić właściciela stada, który popędził je na swój teren.

24.09.2015 około godziny 21:30 operator kamer monitoringu miejskiego zauważył w kamerze jak na przystanku Komunikacji Miejskiej przy ul. Szczecińskiej mężczyzna odłamuje tabliczkę z rozkładem jazdy i podpala ją. Na miejsce został wysłany patrol Straży Miejskiej, który ujął sprawę był to osiemnastolatek. Materiały zostaną przekazane właścicielowi przystanku, który zadecyduje o dalszym trybie postępowania.

24.09.2015 około godziny 22:00 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył jak mężczyzna, który przyjechał samochodem pije tam piwo, a następnie około godziny 22:14 wsiada do samochodu i odjeżdża. Zawrócił w stronę ulicy Kościuszki i na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i 1 Maja spowodował kolizję z innym samochodem. Na bieżąco o zauważonych faktach był informowany dyżurny Policji. Mężczyzna ten jechał w stanie nietrzeźwości, a do kierowania pojazdami nie posiadał uprawnień.

26.09.2015 około godziny 12:15 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył trzech młodych osób, dwie kobiety i mężczyznę. Kobiety zaczęły mazać po murze budynku. Patrol, który udał się na miejsce wylegitymował całą trójkę. Dalszy tok postępowania jest uzależniony od woli właściciela budynku.

26.09.2015 około godziny 16:55 patrol Straży Miejskiej udał się na ul. Kaszubską, gdzie zgłoszono awanturę pomiędzy młodymi ludźmi. Po przyjeździe na miejsce strażnicy zastali grupę osób, z których jeden młody mężczyzna stał zakrwawiony trzymając coś w ręku, drugi bardzo agresywnych usiłował wyrwać się trzem innym osobom, które go trzymały i doskoczyć do tego zakrwawionego mężczyzny. Jak się okazało zakrwawiony mężczyzna trzymał w ręku nóż, którym miał zamiar bronić się. Został mu odebrany przez strażniczkę. Ten agresywny został obezwładniony i umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w radiowozie. Okazało się, że najbardziej agresywny pokłócił się z dziewczyną i po kłótni zaczął wbijać szyby w budynku byłego PKS. Po chwili nadszedł inny młody mężczyzna i po krótkiej wymianie zdań wywiązała się między nimi bójka. Mężczyzna ten po uderzeniu kolanem w głowę odszedł i za chwilę zjawił się z nożem. Mężczyźni zostali przekazani policji.

25.09.2015 zabezpieczenie uroczystości oraz przemarszu uczniów LO.

info: Grzegorz Grondys, Komendant SM Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: