Siedmioro uczniów zasłabło podczas ćwiczeń służb w gimnazjum

  • KW
  • 2015-09-26 17:01:52
Siedmioro uczniów zasłabło podczas ćwiczeń służb w gimnazjum
  • Foto: OSP Złocieniec

Nieoczekiwany finał miały ćwiczenia służb ratunkowych i policyjnych przeprowadzane w piątek (25 września) w Gimnazjum w Drawsku Pomorskim. Siedem osób trafiło do szpitala.

''Zamach 2015'' pod takim kryptonimem odbywały się w miniony piątek ćwiczenia powiatowe w drawskim gimnazjum, gdzie udział wzięli strażacy zawodowi, ochotnicy, policja, pogotowie oraz żandarmeria. Ćwiczenia przeprowadzano na terenie Gimnazjum w Drawsku Pomorskim i miały one na celu sprawdzenie współpracy między wszystkimi jednostkami w sytuacji kryzysowej. Scenariusz ćwiczeń zakładał między innymi, że na terenie gimnazjum dojdzie do wybuchu, połączonego z atakiem terrorystycznym.

Jak się okazało, w trakcie ćwiczenia musiały zostać przerwane, gdyż siedmioro uczniów poczuło się źle: dzieci traciły przytomność i miały mdłości, a w jednym przypadku stwierdzono zbyt niski poziom cukru. Oczywiście natychmiastowo została udzielona im pomoc medyczna, a także zostali przewiezieni do szpitala. Jak podaje tvn24.pl pięcioro uczniów już w piątek opuściło lecznicę, natomiast dwie trzynastolatki pozostały w szpitalu. Stan jednej z nich jest ciężki.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: