Pojechali na awanturę, znaleźli krzak konopi

  • KW
  • 2015-09-26 10:49:46
Pojechali na awanturę, znaleźli krzak konopi
  • Foto: KPP Drawsko Pomorskie

Złocienieccy policjanci zostali wezwani na interwencję w związku z pobiciem i zniszczeniem mienia. Nie przypuszczali, że będą musieli interweniować również wobec pokrzywdzonego.

Złocienieccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym ma miejsce awantura. Przybyły na miejsce patrol zastał pobitego najemcę tego mieszkania w otoczeniu porozbijanych mebli i sprzętu RTV.

Jak się okazało, przed przyjazdem mundurowych do mieszkania wtargnęło dwóch 23-latków. Mężczyźni wyłamali drzwi, weszli do środka, pobili 28-latka, porozbijali meble, a spłoszeni przez sąsiadów uciekli. Poturbowany mężczyzna na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń i nie wymagał pomocy lekarskiej. Będąc w mieszkaniu interweniujący policjanci pośród poniszczonych sprzętów domowych zauważyli charakterystyczną roślinę, która na blisko metr wyrastała ze stojącej przy łóżku doniczki. Jak się okazało, były to konopie indyjskie, których uprawa i posiadanie jest prawem zabronione.

28-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut uprawy konopi. Za ten czyn grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Złocienieccy policjanci zatrzymali również obu awanturników, którzy w sumie usłyszeli po 4 zarzuty. Za naruszenie miru domowego kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do roku, za groźby karalne do 2 lat, za pobicie do 3 lata, a za zniszczenie mienia do 5 lat pozbawienia wolności. O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd.

info: KPP Drawsko Pomorskie

Komentarze (2)

teletubiś 2015-09-26 12:49

Chlejąc wódę wspierasz państwo, paląc trawkę ograniczasz zysk państwa.

mini 2015-09-27 16:02

Teletubis...masz racje,,,bo to chory kraj ...

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: