Tablety i podręczniki dla uczniów od firmy Kronospan

  • KW
  • 2015-09-26 10:25:26
Tablety i podręczniki dla uczniów od firmy Kronospan
  • Foto: TV Gawex

W sobotni poranek, 26 września o godzinie 9:00 nastąpiło wręczenie wyprawek szkolnych dla uczniów z Zespołu Szkół Technicznych uczących się w kierunku technologia drewna.

Przypomnijmy, firma Kronospan jest patronem nowego kierunku technologia drewna, który został utworzony w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku. Zespół Szkół Technicznych powstał w tym roku, z połączenia dwóch szkół: popularnej ''budowlanki'' (były ZS nr 3) oraz ''mechanika'' (były ZS nr 5).

Wczoraj, 25 września zakończyło się w naszym mieście bardzo ważne dla naszej lokalnej gospodarki  Forum Szczecineckiego Klastra Meblowego. W ramach Forum w Szczecinku gościliśmy przedsiębiorców i inwestorów z kilkudziesięciu firm z Polski i świata. Uczestnicy Forum specjaliści, biznesmeni i przedstawiciele organizacji wsparcia biznesu, a także pracownicy Kronospan w trakcie trzech dni dzielili się swoim doświadczeniem związanym z branżą meblarską. Mieli  także okazję przekonywać  inwestorów do inwestowania w ramach Szczecineckiego Klastra Meblowego.

Forum  to okazja do dyskusji o korzyściach i możliwościach jakie daje nam funkcjonowanie w ramach Klastra w Szczecinku - powiedziała nam Beata Rafało - rzecznik Kronospan. Dlatego też firma Kronospan, na zakończenie forum, zaprosiła  uczniów szczecineckich  szkół oraz mieszkańców naszego miasta, aby w ramach Dni Otwartych mogli  bliżej zapoznać się z działalnością firmy.

Dni Otwarte rozpoczęły się bardzo miłym gestem skierowanym w stronę uczniów Zespołu Szkół Technicznych - otrzymali oni od swojego patrona, czyli firmy Kronospan wyprawki szkolne, w skład których weszły tablety, podręczniki oraz oprogramowanie komputerowe pozwalające na tworzenie i projektowanie pomieszczeń. Wyróżnieni uczniowie nie kryli zadowolenia i podziękowali sponsorowi.

Najlepsi uczniowie klasy technologia drewna mogą liczyć także na stypendia, staże oraz wakacyjne praktyki.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: