ERASMUS w Ekonomiku. Uroczyste podsumowanie Wymiany.

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-09-25 21:25:23
ERASMUS w Ekonomiku. Uroczyste podsumowanie Wymiany.
  • Foto: TV Gawex

"Tydzień Europejski" dobiegł końca, czas na uroczyste pożegnanie międzynarodowych gości. Dziś 25.09 w kinie Wolność odbył się koncert finałowy, na którym uczestnicy prezentowali tańce narodowe i filmy, które przygotowano na specjalnych warsztatach.

Od poniedziałku 21 września w Szczecinku trwał ''Tydzień Europejski'' przygotowany przez ZS nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej. Do naszego miasta w ramach programu ERASMUS  przyjechali uczniowie z 6-ciu krajów Litwy, Turcji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii, a także uczniowie z wymiany polsko - niemieckiej. Zadaniem takiej międzynarodowej wymiany jest poznawać obyczaje i kulturę innych krajów, nawiązywać kontakty z rówieśnikami, szlifować język i zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności z różnych dziedzin.

Wsparcie Kronospan pozwoliło na realizację międzynarodowej wymiany uczniów w Szczecinku. W trakcie pięciodniowej wizyty odbywały się warsztaty taneczne. Młodzież prezentowała swoje tańce narodowe, a pod okiem profesjonalnego choreografa, opracowała układ z charakterystycznych elementów tańców narodowych. doskonałą okazją do prezentacji polskiej tradycji i kultury narodowej. W Szczecinku uczniowie zapoznali się także z kulturą naszego regionu. Zobaczyli najważniejsze atrakcje miasta, takie jak zabytkowy park, CK Zamek, Plac Wolności, czy Mysią Wyspę. Podczas pobytu młodzież odwiedziła także inne miasta na północy Polski takie jak Toruń, czy Poznań.

Dziś 25.09 na zakończenie projektu, w kinie Wolność odbyła się gala finałowa, podczas której młodzież zaprezentowała kolorowe  tańce narodowe oraz pokazała krótkie filmy zrealizowane podczas warsztatów filmowych.

Relację z tego  wydarzenia zobaczą Państwo na naszej antenie w nadchodzącym tygodniu. Zapraszamy.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: