Obwodnica Szczecinka. Przetarg rozstrzygnięty

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-09-25 16:24:01
Obwodnica Szczecinka. Przetarg rozstrzygnięty
  • Foto: UM Szczecinek

Rozstrzygnięto przetarg na budowę 12 km obwodnicy Szczecinka. W dwu-etapowym przetargu startowało 19 firm z Polski i zagranicy. Ostatecznie, najkorzystniejszą ofertę złożyło Polskie Konsorcjum z Kobierzyc i Warszawy. Budowa może się rozpocząć już wiosną przyszłego roku i potrwa ponad 2 lata.

Jak poinformowała nas Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad obwodnicę Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S-11 wybuduje konsorcjum firm Eurovia Polska z Kobierzyc oraz  Warbud z Warszawy. To konsorcjum złożyło w przetargu najniższą ofertę, a wyniosła ona 323 mln zł. Przypomnijmy, że na realizację tej inwestycji GDDK przeznaczyło 420 mln zł. Ta oferta jest więc dla inwestora bardzo korzystna - mówi Daniel Rak v-ce Burmistrz Miasta Szczecinek. Obecnie, zgodnie z procedurą  prezes zamówień publicznych sprawdza ją pod kątem wiarygodności oraz  znamion oferty dumpingowej.  Ponieważ poziom ofert  wszystkich uczestników przetargu był zbliżony, ta weryfikacja powinna być pozytywna. Liczymy, że w ciągu dojdzie do podpisania ostatecznej umowy, a prace ruszą na wiosnę 2016 roku - mówi Daniel Rak.

Komentarze (2)

turban 2015-09-28 13:22

nie dość, że i tak turystów co kot napłakał, to część z nich podkrada miasto (za nasze podatki) psując biznes, to jeszcze teraz, dzięki obwodnicy, już w ogóle nie zajadą...:(

jacek 2015-09-28 14:36

a ci co zajadą, przekimają i pojedzą w nowiuśkim centrum ekologicznym :) a kolejne hotele już ledwo ciągną

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: