W nowym budżecie miasta będzie sporo kontynuacji inwestycji z 2015r.

  • KW
  • 2015-09-25 12:46:58
W nowym budżecie miasta  będzie sporo kontynuacji inwestycji z 2015r.
  • Foto: TV Gawex

Każdego roku miesiące wrzesień oraz październik to czas wzmożonej pracy wydziałów Urzędu Miasta oraz jednostek samorządowych nad projektowaniem budżetów. Nie inaczej jest w Szczecinku, gdzie wszyscy starają się oszacować i zaplanować koszty potrzebne do funkcjonowania w kolejnym roku.

Jak podkreśla zastępca Burmistrza Szczecinka Daniel Rak niebawem do ratusza wpłyną oszacowania potrzebnych kosztów na realizację zadań z jednostek podległych Urzędowi Miejskiemu w Szczecinku. Te oszacowania muszą się mieścić w pewnych ramach. Skarbnik Urzędu Miasta musi oszacować wpływy i wydatki miasta, na podstawie których powstaje budżet. Budżet zawsze jest autorski Pana Burmistrza i każdy zabiega o to, aby w jego branży i w inwestycjach tych środków było jak najwięcej - mówi D. Rak.

Wydział Inwestycyjny szczecineckiego Urzędu Miasta tworzy zazwyczaj ranking inwestycji, które powinny być zrealizowane w pierwszej kolejności. Jednak pamiętają oni także o zobowiązaniach, które przechodzą z lat poprzednich. Będzie tak również w tym roku, gdzie miasto będzie kontynuowało kilka inwestycji rozpoczętych w tym roku. Mowa tu o zakończeniu budowy ulic na Osiedlu Marcelin oraz Osiedlu Raciborki, parkingu na skrzyżowaniu ulic Waryńskiego i Bukowej, tunelu lekkoatletycznym, budowie budynku komunalnego przy ulicy Polnej oraz o przebudowie Placu Wolności, która również rozłożona została w budżecie na dwa lata, tj. 2015 i 2016. Dlatego też nowy, 2016 rok będzie w większości przebiegał pod znakiem realizacji rozpoczętych zadań z 2015 roku. Oczywiście czeka nas też kilka nowych inwestycji, m.in. zakup autobusów elektrycznych, gdzie na to zadanie miasto powinno otrzymać dofinansowanie z Unii Europejskiej. Pisaliśmy o tym w artykule Autobusy elektryczne w Szczecinku?

Aktualnie Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas zbiera zapotrzebowania finansowe wydziałów Urzędu Miasta oraz jednostek podległych ratuszowi. Na podstawie tych dokumentów stworzony zostanie budżet miasta na 2016 rok, który w całości poznamy przed końcem bieżącego roku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: