Tragedia w Koszalinie: dźwig przygniótł pracownika

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-09-25 12:16:32
Tragedia w Koszalinie: dźwig przygniótł pracownika
  • Foto: potral: GK 24

Jak podał portal GK 24 w piątek 25.09 o godz 10:00 na ul. Żytniej w Koszalinie doszło do tragedii. Podczas prac budowlanych osiedla wielorodzinnego przy ulicy Żytniej przewrócił się dźwig przygniatając jednego z pracowników budowlanych.

Do tragedii doszło w piątek ok. godz. 10. Z naszych ustaleń wynika, że podczas przenoszenia ciężkich płyt stropowych, w pracującym przy budowie budynku mieszkalnego dźwigu zerwała się jedna z lin nośnych. Z tego powodu urządzenie przewróciło się, przygniatając jednego z robotników. - Mężczyzna zginął na miejscu - informuje Monika Kosiec, rzeczniczka koszalińskiej policji. Na miejscu wypadku są między innymi inspektorzy inspekcji pracy oraz urząd dozoru technicznego, którzy ustalają czy na placu budowy przestrzegano zasad BHP. Sprawdzają także czy dźwig oraz jego operator miał wszystkie niezbędne atesty i pozwolenia. Na chwilę obecną wiadomo tylko, że operator był trzeźwy. Dokładne przyczyny tragedii zbadają śledczy.

Czytaj więcej: http://www.gk24.pl/wiadomosci/koszalin/art/8369008,tragedia-w-koszalinie-dzwig-przewrocil-sie-na-robotnika-zdjecia-wideo,id,t.html

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: