Specjaliści z Czech i Polski uczą małych, szczecineckich tenisistów

  • KW
  • 2015-09-25 10:50:32
Specjaliści z Czech i Polski uczą małych, szczecineckich tenisistów
  • Foto: TV Gawex

Czym jest set, gem czy forhend – tego wszystkiego i jeszcze więcej mogą nauczyć się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Na szczecineckich kortach trwają właśnie I Warsztaty Czeskiej Szkoły Tenisowej. Czeskiej, bo jednym z głównych trenerów jest czołowy czeski tenisista Jiří Pytela, który przybył do Szczecinka specjalnie na te zajęcia. Inicjatorem tej tego wydarzenia jest Andrzej Roik – szczecinecki działacz tenisowy.

Chcemy pokazać tenis troszkę z innej strony. Warsztaty są skierowane generalnie do dzieci. Chcemy, aby one zobaczyły tenis troszkę z innej perspektywy, takiej fajnej. Jeśli oczywiście starsi tenisiści chcieliby wziąć udział w tym wydarzeniu serdecznie zapraszamy -  mówi Andrzej Roik, organizator warsztatów. Warsztaty to doskonała okazja do sprawdzenia swoich możliwości i umiejętności, a także zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportu. Jak podkreśla czeski trener Jiří Pytela, on sam rozpoczął swoją przygodę z tenisem kiedy miał sześć lat. Mój tata jest trenerem tenisa, przez to ja już od małego grałem i w sumie musiałem grać. Najważniejsze jest w pracy trenera posiadanie cierpliwości, rozmawiać z dziećmi, dawać wskazówki, radzić - mówi trener z Czech. Kolejnym trenerem, który przybył do Szczecinka na warsztaty jest Janusz Siuda, trzykrotny Mistrz Polski Juniorów. Jak nam mówi, dzieci ze Szczecinka są naprawdę zainteresowane warsztatami, ćwiczą i jest to na pewno coś nowego dla nich.

Warsztaty mogą potrwać nawet do niedzieli, wszystko zależy od tego jakim zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży będą się cieszyły. Jak na razie organizatorzy narzekać nie mogą, gdyż już teraz zabrakło rakiet. Organizatorzy zapowiadają, że w piątek powinno przez ręce trenerów przejść około 100 dzieci.

Plan warsztatów przedstawia się następująco: dziś czyli w piątek (25.09) do godz. 13:00 trwają zajęcia z dziećmi i młodzieżą szkolną, następnie od 13:00 do 14:00 konsultacje, z których mogą skorzystać również dorośli, następnie o 17:00 odbędzie się mecz pokazowy pomiędzy trenerami Januszem Siudą a Jiří Pytelą. Poniżej plakat imprezy.

Relacja z dzisiejszych warsztatów dzisiaj w serwisie informacyjnym ''Echa Dnia'', zapraszamy!

Specjaliści z Czech i Polski uczą małych, szczecineckich tenisistów

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: