Trener Reprezentacji Polski w piłce nożnej w szczecineckim Zamku

  • KW
  • 2015-09-25 10:42:49
Trener Reprezentacji Polski w piłce nożnej w szczecineckim Zamku
  • Foto: AP Szczecinek

To z pewnością jedno z ciekawszych spotkań piłkarskich, do jakiego doszło w tym roku na szczecineckim Zamku. Zajęcia co prawda były tylko teoretyczne, ale na ich sportowe efekty nie będziemy z pewnością długo czekali. A wszystko za sprawą trenera Reprezentacji Polski U21 - Marcina Dorny, który spotkał się 23 września ze szkoleniowcami Akademii Piłkarskiej Szczecinek.

Podczas spotkania trener Dorna przedstawił Narodowy Model Szkolenia proponowany przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz gry zadaniowe, które są stosowane podczas profesjonalnego treningu piłkarskiego.

W trakcie zajęć warsztatowych trener odpowiadał na pytania trenerów oraz interesował się sprawami lokalnej piłki nożnej. Zdaniem trenera Dorny najważniejsza jest kreatywność trenerów. Ja nie nauczam swoich zawodników, ale stwarzam warunki, w których oni uczą się sami - powiedział na spotkaniu ze szczecineckimi szkoleniowcami. Podsumowując działalność Akademii Piłkarskiej Szczecinek i innych ośrodków szkoleniowych, Dorna stwierdził: Jeżeli ośrodek taki jak Szczecinek, wyszkolił takich zawodników jak Jarosław Fojut, Jakub Okuszko, Patryk Bednarski, Mateusz Kosacki, Bartłomiej Poczobut, Mateusz Kwiatkowski czy Krystian Rudnicki, którzy grają od Ekstraklasy do II ligi, to uważam to za świetny wynik. Życzyłbym sobie, aby każdy ośrodek tej wielkości przekazał taką ilość zawodników do wyższych lig, tak jak to robi Szczecinek.

Zorganizowane w środę spotkanie to kolejna, po treningu pokazowym zorganizowanym przez Pierwszoligową Arkę Gdynia, forma doskonalenia trenerów Akademii Piłkarskiej. Spotkania takie będą się odbywały cyklicznie. W najbliższym czasie planujemy również szkolenie z jednym z trenerów reprezentacji Polski, który miał osiągnięcia w szkoleniu młodzieżowym – podsumował spotkanie trener Koordynator Tadeusz Datta.

Organizatorem spotkania była Akademia Piłkarska Szczecinek wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i Samorządową Agencją Promocji i Kultury.

info: AP Szczecinek

Trener Reprezentacji Polski w piłce nożnej w szczecineckim Zamku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: