WIDEO: Cięcia w Złocieńcu. Likwidacja OSiRu i połączenie spółek miejskich

  • KW
  • 2015-09-24 14:10:47
Materiał wideo:

24 września o godzinie 17:00 odbędzie się w Złocieńcu posiedzenie Rady Miejskiej, podczas którego podjęte zostaną bardzo ważne decyzje związane m.in. z dalszym funkcjonowaniem Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Jak zapowiada Burmistrz Złocieńca wrześniowa sesja będzie bardzo trudna, gdyż dzisiaj podjęta zostanie wstępna decyzja o likwidacji Ośrodka Sportu i Rekreacji w Złocieńcu. OSiR do końca roku miałby przestać istnieć. Zarządzanie mieniem sportowym, rekreacyjnym należało będzie do Urzędu Miasta Złocieniec, natomiast dla Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej zlecona zostanie opieka nad mieniem i budynkami - mówi Burmistrz Złocieńca, Krzysztof Zacharzewski. Radni ze Złocieńca porozmawiają dzisiaj także o Zakładzie Usług Komunalnych, który planuje się włączyć do ZGMu. Połączenie tych spółek pozwoli z jednej strony przypilnować trudnych rzeczy, np. gospodarki śmieciowej. Do tej pory było tak, że aktywność ZUKu zależała od tego, ile przetargów udało mu się wygrać - informuje nas nasz rozmówca. Dzięki połączeniu tych spółek, które mają słabe dochody, władze miasta liczą na wzmocnienie i uzyskanie możliwości inwestycyjnych. W Złocieńcu mamy poważny problem mieszkaniowy. Tak naprawdę nie ma tu budownictwa komunalnego, a mieszkania, które ostatnio były oddane pokazały, że tak naprawdę gmina nie jest wydolna do tego, aby zająć się gospodarką mieszkaniową - mówi Krzysztof Zacharzewski. Połączenie spółek daje gminie w perspektywie czasu możliwość doinwestowania Spółki ZGM, aby w imieniu gminy realizowała zadanie mieszkaniowe, które według Burmistrza Zacharzewskiego powinno być priorytetem. Prawdopodobnie z budynku Urzędu Miasta Złocieniec zniknie także punkt powiatowy Wydziału Komunikacji i Transportu. To znaczny, stały koszt, który ponosimy, a tak naprawdę ilość osób korzystających nie ma odzwierciedlenia w ponoszonych kosztach - informuje K. Zacharzewski.

Uważam, że jest to dobry czas na to, aby podejmować te trudne decyzje i mam nadzieję, że mieszkańcy Złocieńca są świadomi, że chcemy, aby to miasto rozwijało się gospodarczo, a nie było tylko miastem socjalnym, który zjada własny ogon. Schodzimy z rzeczy nie rentownych - mówi Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski. Zapowiada on także na kolejny rok reorganizację Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ludzie muszą wychodzić z ubóstwa, a nie w nim tkwić - podsumowuje K. Zacharzewski.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: