Zespół Swojacy z Sitna najlepszy!

  • KW
  • 2015-09-24 13:27:05
Zespół Swojacy z Sitna najlepszy!
  • Foto: www.powiat.szczecinek.pl

Już po raz czwarty odbył się Przegląd Kapel Ludowych, który organizowany jest w ramach odbywających się od lat w Barzkowicach corocznych Targów Agropomerania. Występ „Swojaków” z Sitna spodobał się najbardziej, dzięki czemu możliwe było pokonanie pozostałych 14 zespołów, które pojawiły się na przeglądzie. Jury nagrodziło także pyrzycką kapelę „Pyrzyczanie” oraz „Podlotki” z Gościna.

„Swojacy” występują na scenie już od 12. lat. Zespół wielokrotnie reprezentował powiat szczecinecki na różnych przeglądach i konkursach nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Członkowie tej ludowej kapeli wielokrotnie udowodnili wysoki poziom i przygotowanie, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

Warto wspomnieć w tym miejscu, że w ramach odbywających się niedawno Targów w sposób wyjątkowy wyróżniony został jeszcze jeden mieszkaniec naszego regionu. W gronie laureatów plebiscytu „Agroliga 2015" znalazł się mieszkaniec Barwic, pan Marcin Serafin oraz założona i prowadzona przez niego firma „SERAFIN”. Zdaniem Kapituły Konkursu na szczególne wyróżnienie zasłużyła nie tylko prężnie działające przedsiębiorstwo, ale także produkowane od lat suszone owoce, zioła, kora oraz rośliny, których jakość doceniana jest przez stale powiększające się grono klientów.

„Swojakom” z Sitna oraz Panu Marcinowi Serafinowi serdecznie gratulujemy i życzymy wielu podobnych, albo jeszcze większych sukcesów w przyszłości.

info: Marcin Tadzik, Starostwo Powiatowe Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: