Szczecinek na trasie ultramaratonu Tour De PoMorze 700 km Non Stop

  • KW
  • 2015-09-24 11:47:58
Szczecinek na trasie ultramaratonu Tour De PoMorze 700 km Non Stop
  • Foto: organizator

W sobotę, 26 września ze Świnoujścia wyruszy Ultramaraton Kolarski ''Tour De PoMorze 700 km non stop''. Kolarze przejadą przez granice województwa zachodniopomorskiego, w tym także przez Szczecinek.

„Tour De PoMorze 700 km wokół woj. Zachodniopomorskiego” będzie to obok „Ultramaratonu Kolarskiego Bałtyk – Bieszczady TOUR” jedna z najdłuższych jak i najcięższych imprez tego typu w Polsce, gdyż rozgrywana jest na zasadzie jazdy Non Stop od startu do mety jedynie z przerwami na potwierdzenie obecności oraz posileniu się na Punktach Kontrolno – Żywnościowych (PKŻ), które rozmieszczone będą na trasie Ultramaratonu w odległościach od siebie od 50 do 95 km. Każdy uczestnik Ultramaratonu będzie posiadał urządzenie lokalizujące, dzięki któremu będzie można na żywo śledzić wyniki jak i trasę, którą kolarze pokonali. Start i meta imprezy jest w Świnoujściu.

Trasa Ultramaratonu liczy 700 km i przebiegać będzie wzdłuż granic województwa Zachodniopomorskiego z limitem czasu na pokonanie wyznaczonej trasy, wynoszącym 50 godzin. Rywalizacja będzie przebiegała w 2 kategoriach – SOLO (zawodnicy jadą całą drogę samodzielnie) oraz OPEN (można jechać samemu lub w grupie).

W maratonie może wystartować każdy – zarówno mężczyzna jak i kobieta, powyżej 23. roku życia, a ukończenie imprezy jest jednocześnie uzyskaniem kwalifikacji do Ultramaratonu Kolarskiego Bałtyk-Bieszczady TOUR.

W Szczecinku dla uczestników ultramaratonu przygotowany zostanie punkt na ulicy Cieślaka, gdzie będą mogli oni spożyć posiłek oraz skorzystać z kąpieli.

info: www.ewyspiarz.pl

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: