Klub Poetycki ''OPAL'' po wakacjach

  • KW
  • 2015-09-24 08:53:58
Klub Poetycki ''OPAL'' po wakacjach
  • Foto: TV Gawex

23 września odbyło się, pierwsze po przerwie wakacyjnej, spotkanie Klubu Poetyckiego ''OPAL'', działającego przy Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku.

Członkowie Klubu ''OPAL'' rozpoczęli wczoraj (23.09) nowy sezon od przypomnienia poezji Cypriana Kamila Norwida w ramach "Rocznicowych Czytań". „Rocznicowe czytania” to projekt poetycki zainicjowany przez Beatę Patrycję Klary z Gorzowa Wlkp. W określonym dniu i godzinie w różnych miastach, zbierają się grupy ludzi, których połączyła twórczość nieżyjącego literata, aby wspólnie pochylić się nad jego twórczością . Daty spotkań wyznaczają rocznice urodzin, debiutów literackich i innych ważnych wydarzeń z życia twórców, niesłusznie zapominanych. Klub Poetycki „OPAL” od początku uczestniczy w projekcie i w sezonie 2015/2016 również chce kontynuować ten projekt.

Na inauguracyjny wieczorek zaplanowano również mini spektakl poetycki pt. "Przecież poeta powinien z kimś rozmawiać" w reżyserii Krystyny Mazur, na podstawie wierszy Mieczysława Czychowskiego, a z poezją śpiewaną wystąpiła Dorota Marusiak. Po oficjalnej części odbyło się spotkanie organizacyjne członków klubu oraz chętnych do zapisania się. 

Relacja z wieczoru poetyckiego już dzisiaj w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: