Szczecinecki MEC rozpoczyna sezon grzewczy

  • KW
  • 2015-09-23 14:47:21
Szczecinecki MEC rozpoczyna sezon grzewczy
  • Foto: wiadomosci.olsztyn.pl

Miejska Energetyka Cieplna ze Szczecinka rozpoczyna dzisiaj (23.09) kolejny sezon grzewczy. Najwięksi odbiorcy ciepła od szczecineckiego MECu poprosili już o ciepło.

Przed wieloma laty decyzję o rozpoczęciu sezonu grzewczego podejmował wojewoda. Dzisiaj decydują o tym odbiorcy ciepła. To na ich złożone zapotrzebowanie, Miejska Energetyka Cieplna Szczecinek uruchamia okres grzewczy. W naszym mieście największymi odbiorcami ciepła są Szczecinecka Spółdzielnia Mieszkaniowa i ZGM TBS, którzy na tegoroczny sezon grzewczy złożyli już prośbę o rozpoczęcie ogrzewania w budynkach, którymi zarządzają. O zakupie ciepła dla wspólnot mieszkaniowych decydują zarządcy na wniosek lokatorów, natomiast właściciele domków jednorodzinnych, indywidualnie podpisują umowy na dostawy ciepła z MEC-u.

Ciepło powinno pojawić się w naszych domach już dzisiaj. Z chwilą, gdy znajdziemy informację na klatkach schodowych o rozpoczęciu sezonu grzewczego w naszych mieszkaniach, koniecznym jest odkręcenie kaloryferów, aby sprawdzić szczelność i ewentualne odpowietrzyć nasze grzejniki.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: