W ''ekonomiku'' międzynarodowo

  • KW
  • 2015-09-23 14:17:03
W ''ekonomiku'' międzynarodowo
  • Foto: TV Gawex

Od poniedziałku 21 września trwa ''Tydzień Europejski'' koordynowany przez Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku. Do naszego miasta przyjechali uczniowie z Litwy, Turcji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii.

''Tydzień Europejski'' związany jest projektem Focus, organizowanym w ramach programu Erasmus+. Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu realizowany w latach 2014-2020. Przez sześc lat z programu skorzystają 4 miliony osób: uczniowie, studenci, nauczyciele, wykładowcy, a także szkoleniowcy i kadra edukacyjna.

Uczniowie z ZS nr 1 im. KEN już od kilku miesięcy mają okazję brać udział w tym przedsięwzięciu. Dzięki Erasmus+ odwiedzili już Turcję, gdzie doskonalili warsztat fotograficzny, Włochy oraz Hiszpanię ucząc się gotowania czy filmowania. Teraz to nasi uczniowie goszczą nad Trzesieckiem innych uczestników Erasmusa, a ich wizyta odbywa się pod nazwą ''Tydzień Europejski''. 21 września, w CK Zamek odbyło się oficjalne rozpoczęcie pięciodniowego spotkania. Przez te dni, uczestnicy europejskiego tygodnia biorą udział w wielu wydarzeniach, doskonalą swoje umiejętności taneczne pod okiem instruktora, a także poznają ciekawą kulturę i zwyczaje wszystkich państw partnerskich.

Zakończenie tego spotkania odbędzie się w najbliższy piątek, 25 września w kinie Wolność, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć m.in. projekcje tematycznych filmów, które uczestnicy przygotowują w różnych miejscach Szczecinka oraz wysłuchać podsumowania wrześniowego spotkania. Po uroczystościach w kinie odbędzie się piknik na terenie ZS nr 1 im. KEN. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: