Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej - jest pozwolenie, teraz trzeba obiekt wyposażyć

  • KW
  • 2015-09-23 13:23:23
Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej - jest pozwolenie, teraz trzeba obiekt wyposażyć
  • Foto: TV Gawex

W miniony piątek, 18 września Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego udzielił pozwolenia na użytkowanie budynku edukacyjnego z bazą noclegową wchodzącego w skład Centrum Edukacji Ekologicznej w Szczecinku.

Budowa Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej została zakończona, firma realizująca budowę opuściła już teren, a powiat otrzymał pozwolenia Inspektora Sanitarnego oraz Inspektora Budowlanego na użytkowanie obiektu. Aktualnie RCEE zostało przekazane przez Starostwo Powiatowe w Szczecinku pod zarządzanie przez Zakład Obsługi Nieruchomości do momentu, kiedy nie zostanie wybrany podmiot, który miałby zarządzać tym budynkiem. Pozostaje teraz wyposażyć Centrum Edukacji Ekologicznej. Na najbliższej Radzie Powiatu przesuniemy 260 tysięcy złotych z oszczędności z innych inwestycji na częściowe wyposażenie Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej oraz pracujemy nad skompletowaniem dokumentów, aby złożyć wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska o dotację związaną z pomocą w wyposażeniu tego obiektu - mówi Krzysztof Lis, Starosta Powiatu Szczecineckiego. Do 30 września starostwo ma czas, aby ten wniosek dostarczyć, a kwota, o którą może się ubiegać to milion złotych, w tym 90% to dotacja, a 10% pożyczka. Aby ten wniosek spełnił wymogi formalne potrzebne jest uzyskanie opinii Ministra Środowiska. Nie ukrywam, że w zeszłym tygodniu uczestniczyłem w spotkaniu Forum Ekologicznego w Kołobrzegu, gdzie prowadziłem różne rozmowy po to, aby tę opinię uzyskać i mam nadzieję, że te moje rozmowy do tego doprowadzą, że ta opinia będzie - informuje nasz rozmówca. Jeśli Starostwo Powiatowe otrzyma opinię do końca miesiąca, wówczas złoży wniosek o dotację. Wniosek złożony do NFOŚ powinien zostać rozpatrzony do 20 października br.

Starosta Szczecinecki oraz Burmistrz Miasta Szczecinek Jerzy Hardie-Douglas przygotowują wspólnie także kontrakt samorządowy, który opiewał będzie na ponad dwa miliony złotych z przeznaczeniem na doposażenie powstałego centrum w centrum typowo naukowo-edukacyjne. Pieniądze te miałyby zostać pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2016-2017. Teraz uruchamiamy to, co powinno być w procesie edukacji ekologicznej, a później jeszcze taka wartość dodana, aby centrum przyciągało młodzież, osoby dorosłe, studentów do korzystania z tego obiektu - podsumowuje K. Lis.

Komentarze (1)

Jola 2015-09-23 14:35

A co w tym obiekcie będzie się działo, bo nazwa szumna ale dla mieszkańców nic z niej nie wynika! Jedno wiadomo, że z powodu owej inwestycji nie ma w mieście miejsca gdzie mieszkańcy mogą wodować swoje łodzie żaglowe ani nie ma miejsca gdzie mogą bezpiecznie cumować, oczywiście oprócz ograniczonej liczby miejsc przy prywatnym pomoście w Jolce!!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: