Piknik ''Jazda na rower!'' pod Zamkiem

  • KW
  • 2015-09-22 13:35:38
Piknik ''Jazda na rower!'' pod Zamkiem
  • Foto: TV Gawex

Darmowe przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej oraz piknik rowerowy pod Zamkiem - tak Szczecinek obchodzi Dzień Bez Samochodu, który przypada 22 września.

22 września w całej Polsce to Dzień Bez Samochodu. Tego szczególnego dnia namawia się ludzi, by zostawili swoje samochody na parkingach i podróżowali środkami transportu publicznego, rowerem bądź pieszo. W tym celu Komunikacja Miejska w Szczecinku zaoferowała i zyskała poparcie radnych podczas ostatniej sesji Rady Miasta, że przejazdy autobusami tego dnia będą darmowe.

W związku z Dniem Bez Samochodu, wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przy pomocy Samorządowej Agencji Promocji i Kultury zorganizował akcję "Jazda na rower", która skierowana była przede wszystkim do dzieci ze szczecineckich szkół. Na terenie rekreacyjnym przy Zamku Książąt Pomorskich promowano zasady ekologicznego poruszania się po mieście, a także pokazano jak zadbać o swój rower. Spotkaliśmy się tutaj głównie po to, aby promować ekologiczne środki transportu, czyli głównie rowery. Dla mieszkańców Szczecinka przygotowaliśmy rowerowe atrakcje - znakujemy rowery, pokazujemy, jak właściwie przygotować rower do sezonu zimowego - mówi mł. asp. Alicja Bierbasz-Krawczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji Szczecin. Udział w tym wydarzeniu wzięli także szczecinecki WOPR, Komenda Powiatowa Policji Szczecinek oraz SAPiK.

Jak przebiegał Dzień Bez Samochodu w Szczecinku zobaczą Państwo w serwisie informacyjnym "Echa Dnia" dzisiaj, 22 września g. 17:15. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: