Dzień bez samochodu. Komunikacja Miejska za darmo i piknik rowerowy

  • KW
  • 2015-09-22 07:55:26
Dzień bez samochodu. Komunikacja Miejska za darmo i piknik rowerowy
  • Foto: TV Gawex

22 września po raz kolejny w Szczecinku obchodzimy "Dzień bez samochodu". Z tej okazji Komunikacja Miejska zachęca mieszkańców do korzystania z transportu publicznego za darmo, a Samorządowa Agencja Promocji i Kultury zaprasza na piknik ''Jazda na rower!''.

Idea Europejskiego Dnia bez Samochodu zrodziła się w 1998 r. we Francji, kiedy to po raz pierwszy obchodzono dzień pod hasłem "W moim mieście bez samochodu". Od tego czasu taka akcja organizowana jest co roku we wrześniu, by zachęcać miasta do zamykania ulic dla samochodów na jeden dzień. Powodzenie inicjatywy Dnia Bez Samochodu doprowadziło do ustanowienia w 2002 r. Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. To coroczna kampania organizowana przy wsparciu Komisji Europejskiej. Ma na celu zachęcenie władz lokalnych do wprowadzania i promowania transportu publicznego czy rowerowego oraz ma przekonać mieszkańców do wypróbowania innych środków transportu niż własny samochód.

Tegoroczna akcja w Szczecinku odbywa się po raz kolejny. W ramach tej akcji przez cały dzień będzie można skorzystać z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Dodatkowo, Samorządowa Agencja Promocji i Kultury organizuje piknik rowerowy, który będzie miał miejsce na terenach rekreacyjnych CK Zamek. Wszystkich zainteresowanych organizatorzy zapraszają z dowodem zakupu swojego jednośladu, wówczas będzie można go oznakować. Dla chętnych do przetestowania przygotowano symulator jazdy jednośladem, symulator zderzeń, rowerowe tory przeszkód oraz konkursy z nagrodami.

Dzień bez samochodu. Komunikacja Miejska za darmo i piknik rowerowy

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: