Razem dla Szczecinka: ''Konkurs na prezesa szczecineckiego szpitala nie był przejrzysty''

  • KW
  • 2015-09-18 13:39:48
Razem dla Szczecinka: ''Konkurs na prezesa szczecineckiego szpitala nie był przejrzysty''
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj, 18 września w godzinach popołudniowych Ruch Obywatelski "Razem dla Szczecinka" po raz kolejny zorganizował konferencję prasową dotyczącą konkursu na prezesa szczecineckiego szpitala.

Pod koniec sierpnia "Razem dla Szczecinka" zorganizowało konferencję prasową, która poświęcona została szczecineckiemu szpitalowi i konkursowi na stanowisko Prezesa Spółki Szpital w Szczecinku. Według ugrupowania RdS, w naszej lecznicy dzieje się źle i pewne działania tam zachodzące, są niekorzystne dla mieszkańców naszego miasta oraz powiatu. Konkurs wówczas nie był jeszcze rozstrzygnięty, a członkowie RdS zapewniali, że wygra go Radosław Niemiec. Pisaliśmy o tym w artykule: Razem dla Szczecinka: ''Nie podoba nam się to, co dzieje się w szczecineckim szpitalu''.

Konkurs został rozstrzygnięty, została wybrana kandydatura Pana Radosława Niemca. My tej sprawy nie zostawiamy i będziemy starali się wyjaśnić, dlaczego ten konkurs nie jest przejrzysty - rozpoczął dzisiejsze spotkanie Jacek Pawłowicz, radny Rady Miasta Szczecinek oraz członek RO "Razem dla Szczecinka". Marcin Bedka, również jeden z członków RdS zwrócił uwagę na dwa aspekty związane z konkursem, które według niego są zastanawiające. Dokąd szpital miał się dobrze i nie przynosił strat to dyrektorów powoływano z nadania, czyli Rada Nadzorcza powoływała dyrektora. Teraz, kiedy szpital zaczyna mieć problemy, władze urządzają nam konkurs, w którym i tak wszyscy wiemy kto wygra(...) Czyżby ktoś chciał coś ukryć i zrzucić odpowiedzialność za to, co będzie się działo w przyszłości? - pyta M. Bedka. W związku z tym, grupa radnych z powiatu szczecineckiego i Rady Miasta Szczecinek reprezentująca ugrupowanie RdS wystosowała wniosek o udzielenie informacji publicznej do Spółki Szpital w Szczecinku, Starostwa Powiatowego Szczecinek oraz Urzędu Miasta Szczecinek. We wniosku radni proszą o odpowiedzenie na siedem pytań związanych z konkursem na prezesa oraz z samym szpitalem. Poniżej przedstawiamy treść tego wniosku.

Członków ''Razem dla Szczecinka'' zainteresował także fakt związany ze wzrostem kosztów na usługi obce. Przeglądając wyniki finansowe szpitala trafiliśmy na jeszcze jedną rzecz, którą będziemy musieli wyjaśnić. Szpital w roku 2014 wykazał wzrost kosztów za usługi obce. W 2013 koszt wynosił dokładnie 12 560 810,56 mln zł, a w roku 2014 już 13 997 744,93 mln. zł. W dniu dzisiejszym będzie przygotowane pismo i trafi pytanie skąd ten wzrost do szpitala, powiatu i do Urzędu Miasta. To 1,5 miliona złotych, które nie wiemy gdzie poszły - mówi J. Pawłowicz.

Przedstawiciele RdS obecni na konferencji prasowej zapewnili, że gdy otrzymają odpowiedź na wszystkie wystosowane pisma poinformują mieszkańców za pośrednictwem mediów o otrzymanej odpowiedzi.

Relację z dzisiejszej konferencji zobaczą Państwo w dzisiejszych "Echach Dnia". Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: