Spektakl ''Allo Allo!'', Katarzyna Nosowska oraz John Porter w Szczecinku

  • KW
  • 2015-09-17 11:51:05
Spektakl ''Allo Allo!'', Katarzyna Nosowska oraz John Porter w Szczecinku
  • Foto: Izabela Rogowska/www.btd.koszalin.pl

Za nami sezon wakacyjny, podczas którego dla mieszkańców Szczecinka Samorządowa Agencja Promocji i Kultury przygotowała szereg atrakcji. Teraz przyszedł czas na podsumowanie tych wszystkich imprez oraz na informacje, co na nowy sezon przygotował SAPiK.

Zaplanowaliśmy sobie bardzo dużo wydarzeń. Chcieliśmy, żeby Szczecinek był w sezonie letnim przepełniony imprezami plenerowymi, a co za tym idzie, był atrakcyjny dla turystów i mieszkańców. I tak też się stało - mówi Kamil Klimek, dyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku. Letnie imprezy w naszym mieście rozpoczęły się już na początku lipca. Rozpoczęliśmy od Festiwalu Balonowego oraz Festiwalu Disco Polo, który zgromadził na placu koncertowym ponad 12 tysięcy osób, a przed telewizorami 500 tysięcy widzów - wylicza K. Klimek. Tydzień później, po raz kolejny odbył się na szczecineckiej Plaży Miejskiej Projekt Plaża organizowany przez stację TVN. Zaraz po tym trzeci Art Piknik, który jest każdego roku niesamowitym przeżyciem dla miłośników sztuki i teatru i nie tylko. Ta impreza staje się marką, która będzie reklamować w najbliższych latach nasze miasto i mam nadzieję, że o tej imprezie będzie głośno w całym naszym kraju - wyraża nadzieję Kamil Klimek. Natomiast "wisienką na torcie" był koncert Eska Music Awards. 12 zespołów, 30 tysięcy osób na placu koncertowym i transmisja w Telewizji Polskiej. Podnosimy poprzeczkę i chcemy się coraz bardziej rozwijać w kolejnych latach - podsumowuje dyrektor SAPiKu.

Jakie wydarzenia zaplanowane są na kolejny sezon 2015/2016?

W nowym sezonie na pewno nie zwalniamy. Na sam początek przygotowaliśmy dwa spektakle teatralne. Jeden z nich to ''Wszystko przez judasza'' ze znanymi aktorami takimi jak Katarzyna Cichopek czy Mateusz Damięcki, a drugi to spektakl "Allo Allo!" w wykonaniu Teatru Bałtyckiego - mówi Kamil Klimek. Po raz kolejny odwiedzi nas w Szczecinku Katarzyna Nosowska ze swoim solowym występem, w repertuarze Agnieszki Osieckiej. Wszystko z okazji imprezy "Malowanie Słowem", które odbywa się corocznie w naszym mieście. Będzie to zupełnie inny koncert niż te, które odbyły się już w Szczecinku - zapewnia K. Klimek. Kolejna muzyczna gwiazda, która zaśpiewa nad Trzesieckiem to John Porter. Uświetni on Galę "Gryfity Szczecineckiego", czyli nagrody przyznawanej dla osób, które mają duże zasługi dla kultury w Szczecinku. Nowością będzie transmisja na żywo w technologii HD w kinie Wolność spektakli operowych z nowojorskiej Metropolitan Opery, o czym pisaliśmy w artykule: Najlepsze spektakle z Metropolitan Opery na żywo w kinie Wolność!.

Jak przyznaje Kamil Klimek, zwiększył się także ruch w Centrum Informacji Turystycznej w Szczecinku. Coraz więcej osób, turystów przychodzi do CIT, gratulują oni nam inicjatyw, wydarzeń, a także zwracają nam uwagę i podpowiadają, co ich zdaniem możemy poprawić i udoskonalić za co dziękujemy - mówi K. Klimek. Nowością w CIT od tego sezonu będzie także możliwość zakupu biletów na imprezy kulturalne i koncerty odbywające się w naszym mieście.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: