Zobacz plan oraz godziny odjazdów autobusów na Dożynki Powiatowo-Gminne we Gwdzie Wielkiej

  • KW
  • 2015-09-17 10:29:15
Zobacz plan oraz godziny odjazdów autobusów na Dożynki Powiatowo-Gminne we Gwdzie Wielkiej
  • Foto: TV Gawex/archiwum Dozynki Powiatowo Gminne w Barwicach 2014

Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis wraz z Wójtem Gminy Szczecinek Ryszardem Jasionasem serdecznie zapraszają mieszkańców powiatu szczecineckiego do udziału w Dożynkach Powiatowo-Gminnych, które w tym roku odbędą się 20 września, przy szkole we Gwdzie Wielkiej.

Obok wystawy rolniczo-ogrodniczo-gospodarczej organizatorzy zaplanowali m.in.: stoiska z ekologiczną żywnością wytwarzaną na terenie powiatu szczecineckiego, sprzętem rolniczym, rękodziełem, stoiska doradczo-konsultacyjne oraz szereg atrakcji, a wśród nich:

- pokazy kawaleryjskie w wykonaniu Szwadronu Kawalerii Ziemi Szczecineckiej,

- strzelnica przygotowana przez ASG Szczecinek,

- psie zaprzęgi,

- pokazy umiejętności jazdy na motocyklach,

- miasteczko dzieci,

- konkursy i zabawy dla dzieci przygotowane przez Stowarzyszenie PS Powiatu Szczecineckiego,

- możliwość lepienia naczyń z gliny,

- pokazy: fryzjerski i kuchni Ks. Warcisława IV,

- wystawa sprzętu ratowniczego, w tym szpitala mobilnego połączona z pokazami i nauką udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – Ochotnicza Grupa Ratowinicza TADMED Szczecinek i Straż Pożarna,

- akcja KP Policji w Szczecinku dotycząca zasad bezpieczeństwa skierowana do dzieci,

- koło fortuny i inne niespodzianki.

Program godzinowy Dożynek Powiatowo-Gminnych – Gwda Wielka, 20 września 2015 r.:

11.00 – 12.15 msza święta

12.15 -12.50 ceremoniał dożynkowy  

12.30 – 12.50 wręczenie odznaczeń Zasłużony dla Rolnictwa

12.55 – 13.15 pokaz paradny Orkiestry Dętej OSP Złotów

13.20 – 14.00 pokaz umiejętności kawaleryjskich w wykonaniu Szwadronu Kawalerii Szczecineckiej zobaczymy musztrę, kadryla oraz walki lancą i szablą

14.05 – 14.15 prezentacja artystyczna gminy Grzmiąca

14.15 – 14.30 pierwsza konkurencja Turnieju sportowo-rekreacyjnego samorządów powiatu szczecineckiego: „Wykopki”

14.30 – 14.40 prezentacja artystyczna gminy Barwice

14.40 – 14.55 druga konkurencja Turnieju sportowo-rekreacyjnego samorządów powiatu szczecineckiego: „Ludzki supeł”

14.55 – 15.05 prezentacja artystyczna gminy Biały Bór

15.05– 15.20 trzecia konkurencja Turnieju sportowo-rekreacyjnego samorządów powiatu szczecineckiego: Sztafeta – bieg w workach

15.20 – 15.30 prezentacja artystyczna gminy Szczecinek

15.30 – 15.45 czwarta konkurencja turnieju sportowo-rekreacyjnego samorządów powiatu szczecineckiego: „Kartony”

15.45 – 16.00 piąta konkurencja turnieju sportowo-rekreacyjnego samorządów powiatu szczecineckiego: Sztafeta – tor przeszkód

16.00 – 16.10 występ zespołu Swojacy

16.10 – 16.20 konkurencja z udziałem VIP – gra w kręgle

16.20 – 16.35 ostatnia konkurencja Turnieju sportowo-rekreacyjnego samorządów powiatu szczecineckiego: przeciąganie liny

16.35 – 17.05  występ przygotowany poza rywalizacją przez gminę Szczecinek, konkurs rzut podkową

17.05 – 17.50 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursach:

-        najsmaczniejsza nalewka, wino powiatu szczecineckiego 2015

-        najsmaczniejsza potrawa lokalna powiatu szczecineckiego 2015

-        turnieju sportowo-rekreacyjnego samorządów powiatu szczecineckiego

-        powiatowym Konkursie Wieńców Dożynkowych

-        najładniejsze stoisko gminy Powiatu Szczecineckiego

-        najładniejsza prezentacja artystyczna gmin Powiatu Szczecineckiego

-        gmina Roku 2015 Powiatu Szczecineckiego

19.00 – 21.00 biesiada z udziałem zespołu

Z myślą o mieszkańcach Szczecinka i okolic, PKS Szczecinek przygotował dodatkowy kurs autobusów, obok kursów liniowych. Wyjazd z dworca PKS/PKP:

10.15 - Dworzec PKS/PKP

10.18 - Szczecinek, ul. 28 Lutego

10.22 - Szczecinek, ul. Jana Pawła II/Szafera

10.25 - Szczecinek, ul. Kościuszki (Szpital)

10.30 - Szczecinek, ul. Szafera/ Kaszubska

10.33 - Szczecinek, ul. Lipowa

10.38 - Marcelin

10.45 - Gwda Wielka - plac przy szkole

Powrót:
16.30 - Gwda Wielka - plac przy szkole

Istnieje również możliwość powrotu autobusem liniowym relacji Chojnice-Świdwin, który z przystanku w Gwdzie Wielkiej odjeżdża o godz. 14.34. Bilety w cenie: 5,00 zł.

Do zobaczenia 20 września w Gwdzie Wielkiej!

info: Marcin Tadzik

Zobacz plan oraz godziny odjazdów autobusów na Dożynki Powiatowo-Gminne we Gwdzie Wielkiej

Komentarze (1)

dezet 2015-09-18 23:28

Pamiętam, gdy pod koniec PRL-u dziadkowie zabrali mnie na dożynki organizowane na stadionie we Gwdzie. Jakie niezapomniane wspomnienia po nabyciu i skosztowaniu słodkiego mleczka w tubce. Ach co to były za czasy - to se ne vrati.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: