Uczniowie Szkoły Społecznej STO uczestnikami Europejskiego Festiwalu Filmowego w Koszalinie

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-09-16 16:49:50
Uczniowie Szkoły Społecznej STO uczestnikami Europejskiego Festiwalu Filmowego w Koszalinie
  • Foto: SSP STO

Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Społecznych STO w Szczecinku byli uczestnikami 12. Europejskiego Festiwalu Filmowego w Koszalinie gdzie zaprezentowali jurorom i publiczności swój film "Na straganie"

Uczniowie biorący udział w  zajęciach „Akcja Animacja” pod kierunkiem pań: Jolanty Sierpińskiej i Marzeny Marcinkowskiej przygotowali film pt. „Na straganie” i wystawili go do konkursu, który oceniało jury w składzie: reżyser filmowy Ryszard Bugaj, Bodo – Kox , Monika Kuszyńska oraz Mariusz Trzeciakiewicz. Film "Na straganie" został  pokazany  szczecineckiej publiczności w kinie  Wolność w ramach Małych Festiwali „Ty i Ja”.

Wśród projekcji filmowych mogliśmy obejrzeć takie filmy jak: „Jennnis” z Holandii, „Idioci” z Hiszpanii, „Inspirująca cisza” film Polski oraz „Na barkach lwa”- USA/ Polska.

Uczniowie zapoznali się także z wystawą fotografii „Wizerunek moją siłą” , której tytuł był jednocześnie hasłem przewodnim festiwalu. Wystawa przygotowana została przez Związek Artystów Fotografików z Okręgu Gdańskiego. Uczestniczyli także w wywiadzie z polskim reżyserem, autorem filmu „Dziewczyna z szafy” z Bodo Koxem oraz z Miss Polski na Wózku 2015- Katarzyną Kozioł. Tego dnia w miasteczku festiwalowym uczniom szczecineckiej szkoły społecznej  towarzyszyło prawdziwe twórcze zamieszanie. Nie zabrakło plenerowych warsztatów teatralno- modowych. Na miejscu rodziły się pomysły, a tworzywem były surowce wtórne. Niepełnosprawni twórcy i artyści wymieniali swoje poglądy, dzielili się swoją twórczością. Uczniowie przyznają, że poczuli się obudzeni na niepełnosprawność.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: