''W Szczecinku potrzebny jest szpital specjalistyczny'' - rozmowa z Radosławem Niemcem, Prezesem Spółki Szpital

  • KW
  • 2015-09-16 11:11:09
''W Szczecinku potrzebny jest szpital specjalistyczny'' - rozmowa z Radosławem Niemcem, Prezesem Spółki Szpital
  • Foto: TV Gawex

Od kilkunastu dni nowym prezesem szczecineckiego szpitala jest Radosław Niemiec, który zastąpił na tym stanowisku Adama Wyszomirskiego. W rozmowie z nami, Radosław Niemiec zdradza, jakie ma plany na funkcjonowanie szpitala oraz dementuje zarzuty, które pojawiły się w stosunku do jego osoby już podczas konkursu na stanowisko szefa Spółki Szpital w Szczecinku.

Jak pamiętamy, podczas trwania konkursu na prezesa szczecineckiego szpitala, radni Razem dla Szczecinka zarzucali Radosławowi Niemcowi, wówczas jednemu z kandydatów na stanowisko prezesa, że gdy wygra konkurs będziemy mieli do czynienia z konfliktem interesów, gdyż oprócz pełnienia funkcji Przewodniczącego Rady Nadzorczej, jest także prokurentem w firmie konkurencyjnej Podimed. Pisaliśmy o tym w artykule: Razem dla Szczecinka: ''Nie podoba nam się to, co dzieje się w szczecineckim szpitalu''.

Radosław Niemiec w tej sprawie, jeszcze podczas trwania konkursu, złożył pisemne wyjaśnienie. Wyjaśnienie prostowało pewne uwagi na mój temat. Uważam, że w trakcie postępowania konkursowego spełniłem wszystkie normy zarówno etyczne, jak i merytoryczne, co pokazał wynik konkursu. W związku z zarzutami zadałbym pytanie komu zależało, żebym tego stanowiska nie pełnił i czyje interesy reprezentują te osoby - mówi nam Radosław Niemiec. Nowy prezes ma także kilka pomysłów na funkcjonowanie szpitala. Najważniejszą rzeczą jest dążenie do tego, aby szczecinecki szpital stał się szpitalem specjalistycznym, do czego nasza placówka ma ogromne predyspozycje. Powiat szczecinecki i miasto Szczecinek zasługuje na nowoczesny szpital, czyli taki, który przewyższa rangą typowy szpital regionalny. Tutaj naszą bezpośrednią konkurencją powinny być szpitale specjalistyczne na przykład z Piły, Koszalina czy Kołobrzegu. Powinniśmy do takiej rangi dążyć. Jest tu potencjał zarówno ludzki, jak odpowiednia infrastruktura i oddziaływanie na rynek - przekonuje R. Niemiec, prezes Spółki Szpital w Szczecinku. Zaznacza on także, że szczególnie należy pamiętać o pacjentach, bo przecież to dla nich jest szpital i dla nich trzeba dążyć do jak najwyższego poziomu leczenia, najlepiej bezpłatnego. Oczekiwania pacjentów należy brać pod uwagę, także lekarze muszą mieć możliwość dokształcania się i pracowania na jak najlepszych sprzętach i w bardzo dobrych warunkach - mówi prezes. 

Więcej o szpitalu i planach nowego prezesa usłyszą Państwo podczas całej rozmowy, która zostanie wyemitowana niebawem w TV GAWEX. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: