Terapia śpiewem w Lidze Kobiet Polskich

  • KW
  • 2015-09-16 10:16:29
Terapia śpiewem w Lidze Kobiet Polskich
  • Foto: TV Gawex

Jak śpiewał Jerzy Stuhr „śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi” – tę zasadę w miniony poniedziałek wdrażały w życie uczestniczki i uczestnicy pierwszego w Szczecinku ''Spotkania z piosenką'' zorganizowanego przez Ligę Kobiet Polskich ze Szczecinka.

Nie tylko śpiewaliśmy, lecz mieliśmy także okazję uczyć się techniki śpiewu i całej otoczki, którą warto znać i stosować przy scenicznych występach - mówi Danuta Ziętara, Prezes LKP Szczecinek. Takie spotkanie miało już miejsce w Warszawie i, jak przyznaje przewodnicząca zarządu Głównego Ligi Kobiet Polskich Aldona Michalak, było ono zarówno w stolicy i w Szczecinku wyjątkowym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Idea takich warsztatów wokalnych zrodziła się w głównej siedzibie Ligi Kobiet Polskich w Warszawie i zyskała dofinansowanie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej - informuje A. Michalak.

Na spotkaniu z piosenką uczestniczy zmierzyli się z bardzo poważnym repertuarem, a mianowicie z piosenkami Anny German. Poniedziałkowe warsztaty wokalne były prowadzone przez profesjonalną aktorkę musicalową, panią Ludmiłę Małecką. Zajęcia rozpoczęły się od wspólnych wprawek oddechowych, wokalnych i dykcyjnych. Po wspólnym rozśpiewaniu przyszła pora na pierwsze wykonania - Pani Ludmiła zaprosiła wszystkich uczestników do zaśpiewania swojej ulubionej piosenki, co chętnie uczestnicy uczynili.

Następnie został przeprowadzony mini konkurs, na zasadzie popularnego teleturnieju muzycznego „Jaka to melodia” - uczestnicy po wstępnej podpowiedzi licytowali nutki do zagrania. W nagrodę za prawidłową odpowiedź można było zaśpiewać odgadnięty utwór. Jak podkreśla pani Danuta Ziętara, przewodnicząca szczecineckiej Ligi Kobiet Polskich, ma nadzieję, że to spotkanie nie będzie ostatnie i na stałe wpisze ono się w kalendarz inicjatyw LKP.

Relacja z warsztatów już dzisiaj w serwisie informacyjnym "Echa Dnia". Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: