Zatrzymano mężczyznę, który plądrował domy i sklepy na terenie gminy Grzmiąca

  • KW
  • 2015-09-15 14:12:37
Zatrzymano mężczyznę, który plądrował domy i sklepy na terenie gminy Grzmiąca
  • Foto: TV Gawex

Kryminalni ze Szczecinka zatrzymali 34 - letniego mężczyznę podejrzewanego między innymi o włamania do sklepów i domków jednorodzinnych. Zebrany przez policjantów w tej sprawie materiał pozwolił na postawienie podejrzewanemu łącznie 8 zarzutów. Sprawcy za popełnione przestępstwa może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Na przełomie sierpnia i września 2015r. na terenie gminy Grzmiąca mieszkańcy zgłaszali na policję włamania do sklepów, domków jednorodzinnych i zabezpieczonych zbiorników paliwowych w pojazdach. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego szczecineckiej komendy na podstawie zebranych informacji ustali, że za przestępstwa te może odpowiadać jedna i ta sama osoba - powiedziała Anna Matys z KPP Szczecinek.

Policjanci wytypowali podejrzewanego, a następnie go zatrzymali. Sprawcą okazał się 34 - letni mieszkaniec powiatu szczecineckiego. Mężczyzna w trakcie przesłuchania złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał się jeszcze do dwóch włamań do domków jednorodzinnych na terenie gminy Tychowo. W tej sprawie zatrzymani zostali jeszcze dwaj mężczyźni w wieku 34 i 28 lat.

Łupem sprawców padło mienie o łącznej wartości ponad 9,5 tysięcy złotych .Teraz za swoje czyny mężczyźni odpowiedzą przed sądem, za popełnione przestępstwa może im grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności - dodaje A. Matys.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: