II Szczecinecki Piknik Recyklingowy w KENie

  • KW
  • 2015-09-15 13:06:48
II Szczecinecki Piknik Recyklingowy w KENie
  • Foto: TV Gawex

Pokaz modnych, recyklingowych kapeluszy z elementami jesieni, zdrowa sezonowa kuchnia oraz tworzenie karmników dla ptaków z drewna poużytkowego – to wszystko zawarte było w programie II Szczecineckiego Pikniku Recyklingowego, który został zorganizowany przez firmę Kronospan oraz Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku.

Sukces pierwszej edycji tej imprezy zdecydował o kontynuacji działań w ramach powstającej Akademii Recyklingu Kronospan. Pikniki to atrakcyjna nauka przez zabawę, dlatego młodzież chętnie bierze w nich udział. II Szczecinecki Piknik Recyklingowy tradycyjnie odbył się na boisku Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej. Podobnie jak w czerwcowej edycji tej imprezy, prym wiedli młodzi projektanci. Tym razem tematem przewodnim były kapelusze o tematyce jesiennej. Każdy z nich został zaprezentowany przed publicznością i jury na specjalnie zbudowanym wybiegu. Według jurorów wszystkie kapelusze były świetnie, oryginalne i starannie dopracowane. Pomysłowość, jaką wykazali się uczniowie naprawdę zaskoczyła wszystkich. W czasie całego pikniku trwał także konkurs „Kreatywna budka”, który polegał na stworzeniu najciekawszej budki dla ptaków z drewna poużytkowego. Wzięło w nim udział osiem dwuosobowych zespołów z klas pierwszych. Aby szanse były wyrównane, każdy z nich otrzymał taki sam zestaw narzędzi i materiały do ich wykonania.

Zwycięzcom konkursów zostały wręczone atrakcyjne nagrody, ufundowane przez firmę Kronospan, a także jedną z najważniejszych nagród, która była przyznawana zwycięzcom, był dzień bez pytania w szkole.

Trzeba przyznać, że zarówno w konkursie na najpiękniejszy kapelusz, jak również na najlepszy karmik, pomysłowość młodzieży była wręcz nieokiełznana. Oprócz konkursów można było również się posilić przy stoisku gastronomicznym, gdzie potrawy przygotowane były zgodnie z "Kolorami jesieni".  Uczniowie częstowali wszystkich między innymi sałatką ziemniaczaną, kremem z dyni, leczo oraz ciastem marchewkowym, które rozeszło się w pierwszej kolejności.

Relacja z pikniku już dzisiaj w TV GAWEX, g. 17:15. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: