22 września autobusami KM w Szczecinku pojedziemy za darmo

  • KW
  • 2015-09-14 11:01:54
22 września autobusami KM w Szczecinku pojedziemy za darmo
  • Foto: TV Gawex

Wzorem roku ubiegłego, z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu, 22 września przejazdy autobusami w Szczecinku będą bezpłatne. Taką decyzję podjęli radni na dzisiejszej (15.09) sesji Rady Miasta.

Przypomnijmy, idea Europejskiego Dnia bez Samochodu zrodziła się w 1998 r. we Francji, kiedy to po raz pierwszy obchodzono dzień pod hasłem "W moim mieście bez samochodu". Od tego czasu taka akcja organizowana jest co roku we wrześniu, aby zachęcać miasta do zamykania ulic dla samochodów na jeden dzień. Powodzenie inicjatywy Dnia Bez Samochodu doprowadziło do ustanowienia w 2002 r. Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. To coroczna kampania organizowana przy wsparciu Komisji Europejskiej. Ma na celu zachęcenie władz lokalnych do wprowadzania i promowania transportu publicznego czy rowerowego oraz ma przekonać mieszkańców do wypróbowania innych środków transportu niż własny samochód. I taką właśnie okazję wypróbowania innego środka transportu będą mieli mieszkańcy Szczecinka 22 września (wtorek). Decyzję o wzięciu udziału w tym międzynarodowym święcie podjęli szczecineccy radni, którzy byli jednogłośnie "za" tą uchwałą. 

Jak usłyszeliśmy od Pana Tomasza Merka, Prezesa KM, koszt tej akcji poniesie Komunikacja Miejska Szczecinek i wyniesie on około pięciu tysięcy złotych. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: