Sukcesy badmintonistów z UKS Gwda Wielka w Poznaniu

• Redakcja TV Gawex
  • 2015-09-13 20:05:53
Sukcesy badmintonistów z  UKS Gwda Wielka w Poznaniu

W sobotę 12 września 23 osobowa reprezentacja UKS Gwda Wielka wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona w Poznaniu, który odbył się na przepięknej hali w na terenie parku rekreacyjno sportowego pod nazwą fair Place.

Zawody rozgrywano w trzech kategoriach dziecięcych i 5 kategoriach dla dorosłych.

Nasi zawodnicy zdobyli następujące miejsca:

W kategorii dzieci do lat 9 Oliwier Kreft zajął 2 miejsce a Dominik Skowron w walce o 3 miejsce uległ nieznacznie zawodnikowi z Poznania,

W kategorii dzieci w wieku 11-12 lat Kacper Kurek zdobył I miejsce

W kategorii 13 – 14 lat wszystkie trzy pierwsze miejsca zdobyli nasi zawodnicy i tak

I miejsce zajął Kuba Lenik przed Michałem Kurkiem i Mateuszem Skowronem,

W kategorii C (dla dorosłych) mogli grać także nasi juniorzy a startujący w niej 15 letni Filip Kobiałka zajął doskonałe II miejsce,

W kategorii B nasz jedyny senior Dariusz Schmidt zajął I miejsce…..

Turniej ten był jednym z trudniejszych egzaminów naszej reprezentacji a owocna praca podczas wakacji pokazała, iż grupa jest dobrze przygotowana do sezonu zimowego w sumie w Poznaniu wywalczyliśmy 3 złote, 3 srebrne i 1 brązowy medale.

Byliśmy najliczniejszą ekipą i zbieraliśmy masę pochwał adresowanych pod kontem wyszkolenia naszych zawodników, atrakcja tego turnieju była obecność dwóch polskich kadrowiczów, którzy po pokazowym meczu rozegrali parę pojedynków z uczestnikami turnieju skupiając się głównie na dzieciach a nasi reprezentanci Kacper Kurek, Kuba Lenik, Michał Kurek, Piotr Kozioł Paulina Szczepańska, którzy uczestniczyli w tym sparingu otrzymali masę komplementów za dobrą grę….

Teraz przed nami przygotowania do turnieju, którego będziemy organizatorami i na który serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych badmintonistów, turniej ten odbędzie się w dniach 24 i 25 października, w pierwszym dniu wystartują dorośli a następnego dnia rządzić będą dzieci.