MKS Gryf Szczecinek podjął Tauron Banimex MKS Dąbrowę Górniczą

  • Ryszard Brzeziński
  • 2015-09-12 23:43:10
MKS Gryf Szczecinek podjął Tauron Banimex MKS Dąbrowę Górniczą
  • Foto: TV Gawex

Choć wynik z góry można było przewidzieć, to zawodniczki Gryfa Szczecinek walczyły do końca. Ale jak podkreślają organizatorzy spotkania, nie chodziło o to, kto wygra, ale o dobrą i sportową zabawę.

W sobotę 12 września o godzinie 10:00 na hali sportowej przy ulicy Wiatracznej rozpoczęło się jedno z najciekawszych sportowych spotkań tego roku. Na zaproszenie między innymi Lasów Państwowych przyjechały do Szczecinka zawodniczki z pierwszej ligi reprezentujące najwyższe umiejętności i warsztat siatkarski.. Drużyna Tauronu Banimex MKS Dąbrowy Górniczej odwiedziła nasze miasto, by rozegrać mecz z reprezentantkami szczecineckiego Gryfa. Chcemy pokazać mieszkańcom Szczecinka siatkówkę w najlepszym wydaniu, tak by mogli to zobaczyć na hali a nie tylko w telewizji - tłumaczy Janusz Rautszko, jeden z organizatorów meczu.

Choć zawodniczki Gryfa jako pierwsze zdobyły punkt, to później już nie miały tak łatwo. Kolejne minuty spotkania zdominowane zostały przez siatkarki z Dąbrowy Górniczej, które po dynamicznej grze wygrały go 25:9. W kolejnych partiach siatkarki z Dąbrowy, co rusz pokazywały na jak wysokim poziomie stoi ogólnopolska Orlen Liga. Wszyscy zgromadzeni na Hali widowiskowej przy ul. Jasnej mogli przekonać się, że gra w tak wysokiej klasie rozgrywek to nie jest prosta sprawa i wymaga mistrzowskich umiejętności. Ostatecznie Dąbrowianki wygrały cały mecz 3:0, ale kibice ze Szczecinka docenili starania zawodniczek Gryfa. Trzeba podkreślić, że dziewczyny ze Szczecinka pokazały się od dobrej strony, nie unikały walki i potrafiły zaskoczyć rywalki.

W przerwie zawodnicy i kibice mogli podziwiać występy młodziutkich szczecineckich cheerleaderek. Dziewczynki z klasy sportowej szkoły podstawowej nr. 7 prezentowały rózne figury akrobatyczne i układy choreograficzne potrząsając przy tym wdzięcznie różowymi pomponami.

Dzięki temu spotkaniu szczecineccy kibice poczuli głód podobnych spotkań i coraz częściej słychać głosy, że warto, by i drużyna Gryfa rozpoczęła starania o grę w najważniejszych zawodach. Może kiedyś się uda, wszystko zależy od finansów, ale bardzo byśmy chcieli, by tak w przyszłości się stało - mówi prezes MKS Gryf Szczecinek, Grzegorz Poczobut. I oby to się kiedyś zawodniczkom Gryfa udało. Tymczasem pozostaje szlifowanie umiejętności na treningach i kolejnych spotkaniach sportowych.

 Relację z tego wydarzenia zobaczą Państwo w poniedziałek 14.09 na antenie TV Gawex.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: