Regionalne Centrum Praktyk powstanie za Mechanikiem

  • KW
  • 2015-09-10 15:38:57
Regionalne Centrum Praktyk powstanie za Mechanikiem
  • Foto: Starostwo Powiatowe Szczecinek

Starostwo Powiatowe Szczecinek chce w najbliższych latach wybudować za Zespołem Szkół Technicznych w Szczecinku, który mieści się w budynku byłego Zespołu Szkół nr 5 "Mechanik" Regionalne Centrum Praktyk.

Regionalne Centrum Praktyk będzie to obiekt, który ma spełniać wysokie wymagania obecnego kształcenia zawodowego. Wyposażony będzie w tematyczne pracownie kształcenia zawodowego, sale egzaminacyjne, sale komputerowe i konferencyjne z pełnym zapleczem magazynowym i socjalnym. Całość będzie miała powierzchnię blisko 2,5 tys m. kw. - powiedział nam Marcin Tadzik, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego Szczecinek.

Budynek usytuowany będzie na tyłach Zespołu Szkół Technicznych, mieszczącego się przy ul. Koszalińskiej. Przed rozpoczęciem budowy rozebranych zostanie część starych pomieszczeń gospodarczych oraz garaży, które obecnie się tam znajdują i na ich miejscu powstanie nowoczesne Centrum Praktyk Zawodowych. Kiedy rozpoczną się prace budowlane? Tego jeszcze nie wiadomo, natomiast władze powiatu mają nadzieję na jak najszybszą realizację tej inwestycji. 

Poniżej prezentujemy wizualizacje budynku. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: