''Pętla Wilczkowska'' oficjalnie otwarta

  • KW
  • 2015-09-10 12:57:56
''Pętla Wilczkowska'' oficjalnie otwarta
  • Foto: TV Gawex

Szczecinek wzbogacił się o kolejną drogę rowerową. Dzisiaj punktualnie o godz. 11:00 przy ''Mulistym Potoku'' nad jeziorem Trzesiecko odbyło się oficjalne otwarcie nowej ścieżki. Trasa wiedzie od ''Mulistego Potoku'' poprzez tereny bliskie Dębów Wilczkowskich.

To całe przedsięwzięcie było planowane od ponad roku. Jak podkreśla dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Pan Sławomir Cichoń do utworzenia nowej ścieżki skłoniła ich wzrastająca liczba turystów oraz samych mieszkańców, licznie korzystających z obecnej ścieżki, wiodącej dookoła jeziora Trzesiecko. „Pętla Wilczkowska”, bo tak nazywa się nowa trasa, ma za zadanie nie tylko ukazanie nowych i urokliwych zakątków, ale również odciążenie często obleganej starej ścieżki rowerowej. Tym bardziej cieszy fakt, że Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych zapowiada, że na ''Pętli Wilczkowskiej'' się nie skończy i ma w planach utworzenie kolejnych tras dla rowerzystów. Przystosowanie takiej ścieżki do użytku pieszo-rowerowego wymaga przede wszystkim wytyczenia dokładnej trasy, tak aby nie kolidowała ona z drogą uczęszczaną przez samochody, a także potrzebne jest przygotowanie jej podłoża.

Władze miasta również nie kryją radości z nowej ścieżki rowerowej, jak mówi rzecznik Urzędu Miasta Szczecinek Tomasz Czuk jest to na pewno dodatkowa atrakcja turystyczna dla miłośników dwóch kółek. Dzięki Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych wzbogacamy się o prawie 8-kilometrową ścieżkę rowerową, która prowadzi przez naprawdę piękne tereny. 

Na dzisiejsze uroczyste otwarcie przybyli fani jednośladów, mieszkańcy Szczecinka, jak również władze miasta oraz przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz Nadleśnictwa Szczecinek. Każdy oczywiście obowiązkowo przyjechał na swoim rowerze. Poniżej przedstawiamy mapę z zaznaczoną trasą ścieżki rowerowej. 

Relacja z otwarcia ścieżki już dzisiaj w serwisie informacyjnym ''Echa Dnia''. 

''Pętla Wilczkowska'' oficjalnie otwarta

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: