Na osiedlu Generalskim wybudują blok

  • KW
  • 2015-09-10 11:57:17
Na osiedlu Generalskim wybudują blok
  • Foto: Starostwo Powiatowe Szczecinek

Na osiedlu Generalskim inwestor wybuduje blok. Pierwsze mieszkania już zarezerwowano, jednak mieszkańcy sąsiednich domów jednorodzinnych są przeciwko tej inwestycji.

Na osiedlu Generalskim w Szczecinku dominuje zabudowa jednorodzinna. Pierwotne plany zagospodarowania przestrzennego mówiły o lokalizacji przy ulicy Kościuszki obiektów motelowych. W międzyczasie mieszkańcy zgłaszali wnioski, że chcieliby, aby można było tam wybudować domki jednorodzinne. Plany zagospodarowania przestrzennego zostały wówczas uelastycznione i tak naprawdę teraz właściciele decydują, co będą realizowali na swoich działkach. Dlatego też właściciel działki narożnej przy ulicy Kościuszki i Karlińskiej zakupił nieruchomość i podjął decyzję o budowie takiego obiektu, czyli bloku - mówi Daniel Rak, zastępca Burmistrza Szczecinka. Mieszkańcy osiedla Generalskiego są jednak zaniepokojeni tym faktem i nie podoba im się to, że w obrębie ich domków jednorodzinnych powstanie blok. Faktycznie powstaje tam obiekt wielorodzinny ale nie będzie tam zgrzytu architektonicznego. W dokumentacji widać to tak, jakby połączyć dwa domy łącznikiem. Nie jest on kontrowersyjny swoim wyglądem - zapewnia zastępca burmistrza. 

Jak się dowiedzieliśmy, wszystkie pozwolenia zostały wydane i zgodne są także z planami przestrzennymi. Proponowałbym troszkę dystansu do tego tematu, zaczekajmy, zobaczmy jak się nad tematem pochylił architekt i nie dyskwalifikujmy go - mówi Daniel Rak. 

Mieszkańcy osiedla zapowiadają wniesienie protestu w sprawie budowy bloku, jednak jak się dowiedzieliśmy w Starostwie Powiatowym, taki protest jest bezpodstawny i nie wpłynie na realizacje planowanej  inwestycji. Zainteresowanie inwestycją jest zresztą duże, a na zakup mieszkania w tym obiekcie są już pierwsi chętni.

Komentarze (5)

pff 2015-09-10 15:28

Wybuduj koło siebie taki jak nie jest kontrowersyjny.

czytelniczka 2015-09-10 17:46

Osiedle Generalskie to jakaś porażka: działki sa małe i kosztowaly drogo, sąsiedzi zaglądaja sobie w oczy, a teraz jeszcze ten blok...a za Trzesieką w strone Parsecka mozna bylo kupic piekna, atrakcyjna dzialke, duza i taka ktora nie kosztuje krocie, w dodatku otoczona przyroda no ale kazdy ma wybor...

krab 2015-09-10 19:14

śmieszni ludzie, dookoło mają blokowisko a burzą się na wybudowanie budynku wielorodzinnego, który archtektonicznie jest o wiele atrakcyjniejszy niż niektóre domy z tego osiedla. to jest miasto, które będzie się rozbudowywało i nikt nie może powstrzymywać takich inwestycji.

ZGN TBZ 2015-09-10 20:46

Fajny projekt. Wrezcie beda tam ludzie, nie tylko ploty. Przeciez to nie osiedle socjalne. Taka realizacja spowoduje, ze wasze domki beda jeszcze drozsze...

Monika 2015-09-11 08:45

Blok jest bardzo atrakcyjny, to prawda. Co z tego jak tam miało być osiedle domków jednorodzinnych. Sama tam chciałam kupić działkę, dziś nie żałuję, że wybrałam inną lokalizację.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: