''Dyrektor Szybisty wysoko zawiesił poprzeczkę...'' - rozmowa z Maciejem Makselonem, nowym dyr. OSiR

  • KW
  • 2015-09-09 10:36:23
''Dyrektor Szybisty wysoko zawiesił poprzeczkę...'' - rozmowa z Maciejem Makselonem, nowym dyr. OSiR
  • Foto: TV Gawex

Od 1 sierpnia br. nowym dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku jest Maciej Makselon. W związku z objęciem tej funkcji ma on mnóstwo planów i pomysłów na funkcjonowanie ośrodka, o czym chętnie nam opowiedział.

O tym, że Eugeniusz Szybisty, dotychczasowy Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku, odejdzie na emeryturę informowaliśmy już w maju br. Zarządzanie sportową jednostką w naszym mieście przez E. Szybistego trwało dziesięć lat. Przez 10 lat naszej współpracy wykazał się on dużym zaangażowaniem, a każda impreza przygotowana była przez niego z wielką starannością - tak mówił o byłym Dyrektorze OSiRu Daniel Rak, zastępca Burmistrza Szczecinka. 

Miejsce Eugeniusza Szybistego z dniem 1 sierpnia zajął Maciej Makselon - młody ekonomista, osoba związana ze sportem, jeśli chodzi o swoje hobby i upodobania, ale przede wszystkim manager, który może pokazać innym sposób myślenia, a także nowe drogi finansowania imprez sportowych z funduszy zewnętrznych. Maciej zajmował się bardzo dużym projektem Civitas Renaissance - przedstawiał w maju br. sylwetkę obecnego Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku. 

Jak zaznacza Maciej Makselon, oficjalnie stanowisko dyrektora zajął 1 sierpnia, jednak przygotowania, wraz z Eugeniuszem Szybistym, rozpoczął już od początku maja. Wiele rozmawialiśmy, przygotowywałem się i zapoznałem ze wszystkimi potrzebnymi informacjami. Można powiedzieć, że wejście do OSiRu miałem bardzo łagodne i komfortowe. Życzyłbym każdemu takiej sytuacji - mówi nam M. Makselon. A jakie ma on pomysły i plany na funkcjonowanie placówki? Przede wszystkim najważniejsze jest realizowanie dzień po dniu zadań, które zapisane są w statucie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mowa tu na przykład o utrzymaniu obiektów sportowych. Placówka ma w swojej opiece trzy hale sportowe, kilka boisk piłkarskich, dwa pomosty, plac koncertowy i dojdą jeszcze nowe obiekty lekkoatletyczne - mówi Maciej Makselon. Bardzo się cieszę, że dzięki polityce sportowej miasta, rozwija się infrastruktura sportowa w Szczecinku. I za to OSiR jest odpowiedzialny, żeby te obiekty były utrzymane na jak najlepszym poziomie. Dyrektor Szybisty wysoko zawiesił poprzeczkę i ja, wraz z pracownikami, będę tą poprzeczkę starał się trzymać na takim samym poziomie, a nawet podnosić ją wyżej - dodaje. OSiR współpracuje także z klubami sportowymi, których jest obecnie 32 w naszym mieście. Nowy dyrektor zaznacza, że czasami jest to trudna współpraca, ponieważ środowisko sportowe w Szczecinku jest niestety skłócone. Jednakże Maciej Makselon nie poddaje się i, jak nam mówi, zawsze będzie szukał kompromisów i ma nadzieję, że współpraca będzie przebiegała bez zarzutów.  

Pełen materiał wideo z rozmowy z Maciejem Makselonem, Dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji, o jego planach, szczecineckim stadionie, Miejskiej Drużynie Piłkarskiej, a także o UKS Akademii Piłkarskiej Szczecinek już niebawem na antenie TV Gawex. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: