Trwa Festiwal Filmowy ''Integracja Ty i Ja''

  • KW
  • 2015-09-09 09:59:47
Trwa Festiwal Filmowy ''Integracja Ty i Ja''
  • Foto: TV Gawex

8 września o godzinie 16:00 rozpoczął się w Szczecinku Mały Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja". Podczas trzech dni festiwalu wiele się będzie działo. Poza pokazami filmowymi zaplanowane są występy, warsztaty oraz wykłady poprowadzone przez zaproszonych gości.

Już po raz piąty Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku organizuje w naszym mieście Mały Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja”. Natomiast w Polsce Europejski Festiwal Filmowy ''Integracja Ty i Ja'' odbywa się po raz dwunasty. Przez ponad dekadę festiwal zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko regionalnej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w trzydziestu miejscowościach, w tym między innymi w Szczecinku. Mamy wiernych widzów, sympatyków i przyjaciół w Polsce i za granicą. Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami działającymi na rzecz integracji i osób niepełnosprawnych. Integrujemy przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, fotografia, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentujemy artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty - mówią organizatorzy festiwalu. 

Podczas inauguracyjnego dnia, który miał miejsce wczoraj, na scenie kina Wolność wystąpił zespół złożony z pięciu młodych wokalistek o nazwie "Piątka Plus". Dziewczęta przyjechały z Barwic, aby uświetnić uroczystość utworami z lat sześćdziesiątych. Publiczność była występem zachwycona, o czym świadczyły gromkie brawa skierowane w stronę artystek. Jeśli chodzi o produkcje filmowe zebrani mogli obejrzeć m.in. „Moje Kilimandżaro”, „Nasza Klątwa” oraz „Maria”. 

W programie festiwalu przewidzianych jest jeszcze wiele projekcji, na które organizatorzy zapraszają wszystkich. Wstęp na nie bowiem jest bezpłatny, a warto zainteresować się tematami poruszanymi w filmach. Szczegółowy program XII Małego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja” znajduje się w załączonym informatorze. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: