''Marcelin w akcji'' - przedstawienie i odsłonięcie tablicy z poetami

  • KW
  • 2015-09-08 08:34:25
''Marcelin w akcji'' - przedstawienie i odsłonięcie tablicy z poetami
  • Foto: TV Gawex

W minioną sobotę, 5 września Fundacja Inicjatywa Społeczna "Marcelin w akcji" działająca na osiedlu Marcelin zakończyła projekt w ramach ogólnopolskiego programu „Wolontariat Rodzinny - lokalnie”.

Fundacja Inicjatywa Społeczna "Marcelin w akcji" to nazwa projektu realizowanego pod patronatem "Wolontariatu Rodzinnego", który dotyczy integracji i aktywnego spędzania czasu mieszkańców (dzieci i rodziców) z Osiedla Marcelin.

Na zakończenie projektu w sobotnie południe (05.09), w szczecineckim kinie Wolność dzieci z osiedla Marcelin wystawiły dwie bajki "Kopciuszek" oraz "Jaś i Małgosia". Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w tym przedstawieniu, pomimo tego, że przygotowania i próby trwały w okresie wakacyjnym. Na sali naszego kina, aby podziwiać przedstawienie, zasiedli tłumnie mieszkańcy Szczecinka, Osiedla Marcelin, rodzice, babcie, dziadkowie, a także samorządowcy i wielu zaproszonych gości.

Jeszcze tego samego dnia w godzinach popołudniowych, w Marcelinie oficjalnie odsłonięto tablicę "Osiedle Poetów", nawiązującą do patronów osiedlowych uliczek. Na tablicy widnieje kolorowy obraz namalowany przez Sylwię Gondek, przedstawiający wizerunki poetów. Zaraz po tym wydarzeniu wszyscy udali się na wspólne ognisko z kiełbaskami oraz osiedlową biesiadę, która była okazją do wspólnych rozmów i podsumowania całej akcji. 

Więcej na temat Fundacji Inicjatywa Lokalna, której przewodniczy Pani Lidia Pieńkos, już niebawem w programie lokalnym TV GAWEX.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: