Szczecinek: zostawiają ogniska bez opieki

  • KW
  • 2015-09-07 12:42:09
Szczecinek: zostawiają ogniska bez opieki
  • Foto: Sam Howzit/Foter/Creative Commons Attribution 2.0 Generic

W minionym tygodniu, w naszym mieście doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń. Dwukrotnie pozostawiono bez opieki ogniska, które mogły spowodować poważne zniszczenia, a także zagrożenie życia.

Nad ranem, o godzinie 4:50, w dniu 01.09.2015 r. patrol Straży Miejskiej udał się na skrzyżowanie ulic Gdańskiej/Szczecińskiej, gdzie zastał na podwórzu jednej z posesji duże, palące się ognisko. Przy ognisku nikogo nie było. Strażnicy obudzili więc właściciela posesji, który był zaskoczony widząc na swoim podwórzu ognisko oraz zniszczone drzewka i krzewy. Druga taka sytuacja, pozostawienia bez nadzoru ogniska, miała miejsce 5 września o godzinie 20:20. W lasku za wieżą Przemysława patrol szczecineckiej Straży Miejskiej zastał palące się ognisko pozostawione bez opieki. Strażnicy sprawdzili teren, lecz nikogo nie zastali w pobliżu wieży, po czym ugasili ogień.

Pamiętajmy, każdego roku pożary są odpowiedzialne za zniszczenia tysięcy hektarów łąk, lasów i siedlisk dzikich zwierząt . Wiele z tych pożarów są wywoływane celowo, ale stosując się do kilku podstawowych zasad ostrożności, wielu z nich można zapobiec. Jeśli wybuchnie pożar, zadzwoń niezwłocznie do Straży Pożarnej na numer 998 lub 112.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: