Deszcz był niestraszny, czyli Rozaliada 2015

  • KW
  • 2015-09-07 11:29:19
Deszcz był niestraszny, czyli Rozaliada 2015
  • Foto: TV Gawex

Za nami kolejny festyn parafialny, tym razem na osiedlu Zachód. Popularna Rozaliada rozpoczęła się w niedzielę po godzinie 13:30. Ze sceny uroczyście powitano gości i zaproszono ich do wspólnej zabawy, która trwała do wieczora. Swoje święto też miał proboszcz parafii, ksiądz Marek Mackiw, który obchodził 25-lecie swojego kapłaństwa.

Podczas Rozaliady nie mogło zabraknąć atrakcji dla dzieci czy różnych przekąsek, ciepłych i słodkich. Przy całym dniu pełnym rozrywek i dobrej zabawy trzeba przecież czymś się posilić. Oprócz tego, obecna była straż pożarna, która przyjechała ze swoim wysięgnikiem czy też dmuchane zamki i trampolina. Nikt nie mógł narzekać na nudę.

Była także loteria. Za 10 zł można było zakupić tak zwaną cegiełkę, z której zysk został przeznaczony na cele parafii. W zamian za to, każdy mógł wziąć udział w losowaniu wielu ciekawych nagród, ufundowanych przez prywatne firmy i urzędy. Nikogo nie odstraszyła też pogoda, która niestety tego dnia nie dopisywała.

To już trzynasta edycja tej parafialnej imprezy. I choć w międzyczasie była wieloletnia przerwa między kolejnymi takimi festynami, to widać, że parafianie z osiedla Zachód chętnie przychodzą na tego typu wydarzenia, zwracając uwagę na możliwość spędzenia czasu we wspólnocie, którą zazwyczaj spotyka się tylko podczas mszy. 

Relacja z parafiady już dzisiaj, 7 września w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: