Trwa ogólnopolskie referendum. Lokale wyborcze czynne do 22

  • KW
  • 2015-09-06 10:25:20
Trwa ogólnopolskie referendum. Lokale wyborcze czynne do 22
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj, 6 września w naszym kraju odbywa się referendum. Polacy odpowiedzą w nim na trzy pytania.

Pytanie pierwsze: „Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?”.

Pytanie drugie: „Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?”.

Pytanie trzecie: „Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?”

Na każde z powyższych pytań udzielamy odpowiedzi poprzez postawienie znaku „x” w kratce obok słowa „TAK” lub „NIE”. Wpisanie dwóch znaków "X" lub brak znaków "X" w dwóch kratkach pod tym samym pytaniem sprawi, że nasz głos w danym pytaniu będzie nieważny. Wynika więc z tego fakt, że nie musimy udzielać odpowiedzi na wszystkie pytania - jeśli odpowiemy tylko na jedno lib dwa pytania pytania (przez prawidłowe postawienie znaku "X") nasz głos w sprawie tych dwóch pytań będzie ważny. Po udzieleniu odpowiedzi na zadane pytania, kartę do głosowania należy wrzucić do urny znajdującej się w lokalu referendalnym.

Lokale referendalne będą czynne w godzinach 6.00–22.00, a oficjalne wyniki PKW poda w poniedziałek, 7 września około godziny 18.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: