OSP Łubowo świętuje 70 lat swojego istnienia

  • KW
  • 2015-09-05 18:17:15
OSP Łubowo świętuje 70 lat swojego istnienia
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj, 5 września w Łubowie odbyły się bardzo ważne uroczystości, związane z 70-leciem istnienia tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Sobotnie świętowanie rozpoczęło się o godzinie 12:00 uroczystą mszą świętą w kościele pw. WNMP w Łubowie. Zaraz po tym, uczestnicy obchodów przeszli w defiladzie na plac pod remizą. Tam odbyło się oficjalne ślubowanie młodych strażaków, a także wręczenie odznak i nagród. Na 70-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej do Łubowa przybyło wielu zaproszonych gości, w tym Burmistrz Bornego Sulinowa, Pani Renata Pietkiewicz-Chmyłkowska, a także przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie oraz zaprzyjaźnione jednostki OSP z okolicznych miejscowości. Zaproszeni goście, w swoich przemówieniach nie szczędzili życzeń oraz prezentów dla strażaków z Łubowa. Życzyli im także bezpiecznych powrotów z akcji, bezpiecznej służby oraz wytrwałości i satysfakcji ze swojej pracy. Całość zwieńczył uroczysty apel oraz koncert orkiestry strażackiej.

Po oficjalnej części, około godziny 15:00 rozpoczęła się biesiada strażacka, która potrwa do późnych godzin nocnych i z pewnością będzie okazją do wspomnień ze strażackich akcji.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: