Zatrzymany za półmilionowe wyłudzenia

  • KW
  • 2015-09-05 13:33:54
Zatrzymany za półmilionowe wyłudzenia
  • Foto: Policja Koszalin

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą koszalińskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy wyłudził z banków i firm leasingowych łącznie pół miliona złotych. Dodatkowo 43-latek poszukiwany był dwoma listami gończymi i czterema nakazami doprowadzenia do aresztu.

Policjanci z Wydziału PG koszalińskiej komendy zatrzymali 43-letniego mieszkańca Koszalina, który na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy oszukał banki i firmy leasingowe na łączną kwotę pół miliona złotych.

Jak ustalili policjanci mężczyzna w swoim nielegalnym procederze wykorzystywał samochody kradzione na terenie kraju i Niemiec. Fałszował  dokumenty i fabryczne oznaczenia pojazdów, legalizując w ten sposób ich pochodzenie. Następnie te samochody zgłaszał do banków i firm leasingowych uzyskując na nie pieniądze. Aby stać się wiarygodnym dla pracowników banków pożyczkobiorcą, 43-latek przedstawiał do zawieranych umów fikcyjne dokumenty dotyczące zatrudnienia i osiąganych dochodów. Mężczyzna pomimo ciążącym na nim obowiązku, nie spłacał zaciągniętych rat kredytów.

Policjanci z Wydziału PG koszalińskiej komendy pracowali nad tą sprawą kilka tygodni. Wczoraj dokonali zatrzymania mężczyzny w jego miejscu zamieszkania. 43-latek od ponad roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany był m.in. dwoma listami gończymi i czterema nakazami doprowadzenia do aresztu. W tej sprawie mundurowi zabezpieczyli już trzy kradzione samochody o wartości około 600 tysięcy złotych. Wśród tych pojazdów znajdował się samochód ciężarowy, skradziony z placu budowy w Berlinie oraz dwa luksusowe pojazdy osobowe.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności. Do prokuratury wraz z aktami śledztwa trafi wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania.

info: Policja Koszalin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: