Danuta Ziętara zwyciężyła w konkursie ''Lady D''!

  • KW
  • 2015-09-03 14:30:22
Danuta Ziętara zwyciężyła w konkursie ''Lady D''!
  • Foto: Urząd Marszałkowski Woj. Zachodniopomorskiego

Odważne, aktywne, pomysłowe i silne - takie tajemnicze Lady D. starały się o zwycięstwo w wojewódzkim etapie ogólnopolskiego konkursu im. Krystyny Bochenek. Nazwiska wyróżnionych pań poznaliśmy podczas finału, który odbył się w czwartek, 3 września br. w Szczecinie. Jedną z kandydatek, która otrzymała nagrodę, była Danuta Ziętara z Ligi Kobiet Polskich ze Szczecinka.

Konkurs organizowany jest od 2002 roku przez Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Parlamentarną Grupę Kobiet. Trzy lata temu, dla uczczenia pamięci wieloletniej przewodniczącej kapituły, wicemarszałek senatu Krystyny Bochenek, nazwany został jej imieniem. Skierowany był do niepełnosprawnych kobiet angażujących się w działania kulturalne, społeczne i sportowe oraz udzielających się w organizacjach działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

Skrót Lady D. pochodzi od angielskiego wyrażenia Lady Disabled, czyli Dama Niepełnosprawna. Nazwa ta kojarzona jest przede wszystkim z księżną Walii Dianą, znaną z działalności charytatywnej, także na rzecz osób z niepełnosprawnością. Potrzeby osób niepełnosprawnych są ogromne, tym bardziej jestem dumna, że możemy wyróżnić dziś niezwykłe kobiety. To przecież panie, które mimo swojej niepełnosprawności postawiły na aktywność, rozwój, a przede wszystkim pomoc innym. Wierzę, nasza gala jest tak naprawdę początkiem kolejnego wspaniałego społecznego przedsięwzięcia, które promuje chęć do działania w środowisku osób z niepełnosprawnością - zaznaczyła członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.

Wyróżnionym paniom przyznane zostały okolicznościowe statuetki. Nastąpiło to w pięciu kategoriach, a zwycięstwa przypadły w udziale:
Kategoria: "Dobry Start” - Katarzyna Zuba,
Kategoria: "Kultura i Sztuka" - Wioleta Rabiej z Kołobrzegu i Katarzyna Kciuk ze Stargardu Szczecińskiego,
Kategoria: "Sport" - Agata Kaczmarczyk ze Szczecina,
Kategoria: "Życie Społeczne" - Teresa Szajnowska z Krzymowa koło Chojny, Anna Rybak i Aleksandra Kunicka ze Stargardu Szczecińskiego,
Kategoria: "Życie Zawodowe" - Danuta Ziętara ze Szczecinka.

O nominacji do konkursy szczecinecczanki Danuty Ziętary pisaliśmy w artykule: PANI DANUTA ZIĘTARA WYRÓŻNIONA!

Serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: