''Szczecinek znajduje się w strefie 3D'' - rozmowa z Wiesławem Suchowiejko

  • KW
  • 2015-09-03 13:05:11
''Szczecinek znajduje się w strefie 3D'' - rozmowa z Wiesławem Suchowiejko
  • Foto: TV Gawex

Najważniejszą sprawą dla posłów i senatorów, pochodzących z naszego regionu, była ostatnio droga S11, która została wpisana na listę priorytetowych inwestycji do wykonania. O wadze tej inwestycji oraz o samej budowie S11 rozmawialiśmy w naszym programie cyklicznym "Gość Dnia" z Wiesławem Suchowiejko, Posłem na Sejm RP.

S11 to droga życia Pomorza Środkowego, także Szczecinka i trzeba robić wszystko, aby to, co jest w tej chwili programem budowy dróg stało się realnością - mówi Poseł Wiesław Suchowiejko. Termin, w którym zakończyć miałaby się budowa drogi ekspresowej S11 to 2023-2025 rok i, jak się okazuje, szanse na to są duże, gdyż po pierwszych przetargach na drogi realizowane teraz, wypadają one taniej. Pieniędzy zostaje więcej, dlatego jest większa szansa na terminowe oddanie S11 - dodaje W. Suchowiejko. Jak zauważa nasz rozmówca, który wielokrotnie składał interpelacje poselskie w sprawie budowy drogi ekspresowej, ta droga ma wielkie znaczenie cywilizacyjne dla Szczecinka i naszego regionu. Tym bardziej, że tu żyjemy w świecie nazwałbym to 3D: depopulacji, dezintegracji i degeneracji  - mówi poseł. Depopulacji, ponieważ wyludniamy się, dezintegracja spowodowana jest tym, że bez dróg będziemy całkiem odcięci, co już widać na mapie komunikacyjnej naszego kraju. A brak dróg spowoduje to, że nasze Środkowe Pomorze się zdegeneruje - przekonuje Wiesław Suchowiejko. 

Więcej na ten temat, a także o fotoradarach, referendum i wyborach parlamentarnych w materiale wideo poniżej. Zachęcamy do oglądania!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: