Czytelnik: ''może warto oświetlić strażnika miasta?''

  • KW
  • 2015-09-02 14:45:24
Czytelnik: ''może warto oświetlić strażnika miasta?''
  • Foto: TV Gawex

Szczecinecki strażnik miasta, mural, znajdujący się na kamienicy przy ulicy Wyszyńskiego nocą po prostu jest niewidoczny. Jeden z czytelników apeluje do pomysłodawców dzieła, a także do władz miasta, o rozważenie oświetlenia tego miejsca.

Nasz strażnik miasta jest bardzo piękny i okazały lecz, jak dla mnie, tylko w dzień. Nocą, przejeżdżając czy przechodząc ulicą Wyszyńskiego bardzo trudno go zauważyć i zwrócić na niego uwagę. Uważam, że warto pomyśleć o oświetleniu tego miejsca. Chciałbym to zasugerować władzom naszego miasta oraz pomysłodawcy - pisze do nas jeden z czytelników. 

Przypomnijmy, strażnik miasta to dzieło, które powstało w naszym mieście w ramach wielkiej, kulturalnej imprezy, czyli szczecineckiego Art Pikniku, w lipcu br. Mural przedstawiający rycerza zbudowanego z setek domów jest autorstwa wybitnego artysty Tomasza Sętowskiego. Przez tydzień, na szczecineckiej kamienicy przy ulicy Wyszyńskiego, przygotowywała go grupa Dreamers. Oficjalne odsłonięcie nastąpiło 19 lipca i od tamtej pory strażnik miasta cieszy oko przejeżdżających tamtędy i spacerujących mieszkańców oraz turystów. Niestety, jak się okazuje tylko za dnia, ponieważ nocą po prostu znika w ciemnościach...

Komentarze (2)

turban 2015-09-02 15:11

super pomysł!!!!

trotyl 2015-09-03 17:47

led czy coś (białe jasne światło)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: