Plan Europejskiego Festiwalu Filmowego ''Integracja Ty i Ja'' w Szczecinku

  • KW
  • 2015-09-02 11:06:35
Plan Europejskiego Festiwalu Filmowego ''Integracja Ty i Ja'' w Szczecinku
  • Foto: www.bezograniczen.eu

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku już po raz piąty ma zaszczyt zaprosić Państwa na obchody Małego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”, które rozpoczną się uroczystą inauguracją w dniu 8 września 2015r. w kinie „Wolność” w Szczecinku o godzinie 16:00.

Z przyjemnością informujemy, że przygotowane filmy są obrazami w najlepszym gatunku, przesłanie tych filmów zawiera się w przekonaniu o głębokim sensie zmagania się z własnym losem, udowadnia, że w każdym z nas drzemią duże pokłady siły oraz że nie jesteśmy na świcie zupełnie sami, że zawsze znajdą się ludzi gotowi wyciągnąć pomocną dłoń. 

Wśród prezentowanych filmów znajduje się między innymi znakomity obraz „Nasza Klątwa” nominowany w roku 2015 do Oskara – nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki Filmowej oraz wzruszający, pełen ciepła i pozytywnej energii dokument „ Moje Kilimandżaro”. 

Niewątpliwą atrakcją w tym roku festiwalowym będą warsztaty prowadzone przez specjalistę ds. żywienia i dietetyki, psychodietetyka Panią Katarzyną Zielińską – Smulczak pn. „Prawidłowe nawyki żywieniowe, jako element kreowania pozytywnego wizerunku własnego ciała”, na który zapraszamy do Zespołu Szkół nr 2 im. ks. Warcisława IV. 

Ponadto festiwal Filmowy „Integracja Ty i JA” to trzy dni koncertów, spektakli, prezentacji działalności osób niepełnosprawnych, wystaw, warsztatów. Europejski Festiwal Filmowy ''Integracja Ty i Ja'' to szczególne forum wymiany myśli i doświadczeń wokół problemu niepełnosprawności i integracji społecznej. To tutaj nawiązywane są kontakty, znajomości i nowe przyjaźnie.

Szczegółowy program XII Małego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja” znajduje się w załączonym informatorze. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach XII Małego festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja” jest bezpłatny. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: