76 lat od wybuchu II wojny światowej

  • KW
  • 2015-09-02 07:29:57
76 lat od wybuchu II wojny światowej
  • Foto: M. Tadzik

Dokładnie 76 lat temu Niemcy zaatakowały Polskę i tak rozpoczęła się II wojna światowa, która była najkrwawszym konfliktem w dziejach całej ludzkości. Powiatowe obchody 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej odbyły się tradycyjnie na Cmentarzu Komunalnym w Szczecinku 1 września o godzinie 15:00.

Główna część uroczystości odbyła się pod Pomnikiem poległych Żołnierzy Polskich i Radzieckich w walkach o wyzwolenie Szczecinka. Uczestnicy przypomnieli o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce 1 września 1945 roku w swoich okolicznościowych wystąpieniach. W ramach uroczystości odmówiona została przez księdza kapelana modlitwa za poległych żołnierzy oraz za kombatantów, a także odczytany został Apel Poległych i oddana salwa honorowa.

Zwieńczeniem całej uroczystości było złożenie kwiatów pod pomnikami i pod obeliskami upamiętniającymi Żołnierzy Polskich i Radzieckich, Lotników Alianckich i Żołnierzy Armii Krajowej przez władze samorządowe, organizacje pozarządowe, kombatantów, mieszkańców Szczecinka, młodzież szkolną i harcerzy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: