Miejsko-powiatowe rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

  • KW
  • 2015-09-01 14:47:18
Miejsko-powiatowe rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
  • Foto: TV Gawex

Dziś, 1 września o godzinie 12:00 w Szczecinku odbyła się uroczystość miejska i powiatowa rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016.

Miejsko-powiatowe rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w tym roku w kinie Wolność. Tradycyjnie na tę uroczystość przybyli włodarze miasta, powiatu, dyrektorzy wszystkich szkół i przedszkoli, a także nauczyciele oraz przede wszystkim uczniowie. Podczas uroczystości głos zabrał m.in. Burmistrz Miasta Jerzy Hardie – Douglas, który wspomniał o minionym roku szkolnym, który okazał się bardzo udany pod względem wysokiego miejsca w rankingach nauczania w szczecineckich szkołach. W przemówieniach nie zabrakło także życzeń na nowy rok szkolny. Burmistrz Miasta Szczecinek wraz ze Starostą Szczecineckim złożyli nauczycielom gratulacje z okazji uzyskania wyższego stopnia zawodowego, a także wręczyli nominowanym akty nadania oraz uroczyście odebrali ślubowanie. W tym roku szkolnym nominacje takie odebrało piętnastu nauczycieli, reprezentujących wszystkie typy szkół.

Podczas uroczystej gali w kinie Wolność wyjątkowe podziękowania za wspólną pracę powędrowały do wieloletniego dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Eugeniuszowi Szybistemu, który w tym roku przeszedł na zasłużoną emeryturę. 

Nie obyło się również bez barwnej części artystycznej, którą przygotowali uczniowie Gimnazjum nr 1 – gospodarze tegorocznego powiatowo-miejskiego rozpoczęcia roku szkolnego.

W roku szkolnym 2015/2016, do szczecineckich szkół podstawowych będzie uczęszczać ok. 2400 uczniów, a do gimnazjów ponad 900 osób. Natomiast w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu szczecineckiego uczyć się będzie 2 909 uczniów, w tym 808 osób to nowi uczniowie. 349 z nich wybrało naukę w liceach ogólnokształcących, 313 w technikach, a 119 w szkołach zawodowych. 

Relacja z uroczystości już dzisiaj, 1 września w TV GAWEX. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: